Haberler MEB TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

MEB TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

2012-2013 Eğitim-öğretim yılı, Çankaya Millî Eğitim Müdürlüğü Toplam Kalite Yönetimi (TKY) ödülleri, Ankara Dikmen Nevzat Ayaz Teknik ve Kız Meslek Lisesinde yapılan törenle sahiplerini buldu. 

ÇANKAYA MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

      2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

MEB TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

              2012-2013 Eğitim-öğretim yılı, Çankaya Millî Eğitim Müdürlüğü Toplam Kalite Yönetimi (TKY) ödülleri, Ankara Dikmen Nevzat Ayaz Teknik ve Kız Meslek Lisesinde yapılan törenle sahiplerini buldu.

“TKY insan unsurunu en değerli kaynak olarak gören, katılımcılığı ve ekip çalışmasını etkin ve verimli kullanarak, işin ilk seferde doğru yapılmasını esas alan, kaynakların profesyonel kullanımı ile hizmetlerin vatandaş odaklı, etkin, performansının ölçülebilir, gerçekleştirilebilir olmasını ön planda tutan bir yönetim anlayışıdır. TKY tüm organizasyon süreçlerinin sürekli geliştirilmesi, iyileştirilmesi, çalışan, veli ve öğrenci memnuniyetinin sağlanmasına yönelik çağdaş ve katılımcı bir yönetim anlayışıdır.”  Bu anlayış doğrultusunda Millî Eğitim Bakanlığı Ödül Yönergesini hazırlamış ve bu yönerge doğrultusunda okullar çalışmalarını hazırladılar.

              Ödül törenine; Çankaya Kaymakamı Mehmet Ali YILDIRIM, Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Savaş YORGANCI, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Haluk SAYDAN, Çankaya İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Fatih TAŞLIÇAY, Çankaya Millî Eğitim Şube Müdürleri Bahattin BÜYÜKER, Halil GÖKGÜL, Nihat YASA ve Şerafettin DELİALİOĞLU, İlçe OR-AN Sevgi Yılı Kütüphanesi Müdürü İsmail COŞKUN, ödül alan okulların okul müdürleri ile rapor hazırlayan ekipleri,  Çankaya İlçesi’nde bulunan diğer resmi ve özel okulların yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

             İlçemiz Strateji Bölümü Şube Müdürü Nihat YASA, günün anlam ve önemini bildiren bir konuşmasının ardından Kurum/Okul dalında 19, Ekip dalında 22 okulun ödül sürecine dâhil olduğu Toplam Kalite Yönetimi(TKY) Ödül törenine geçildi. Ödül sürecine katılan katılımcı okullara katılım belgeleri verildikten sonra Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Türk Halk Müziği Grubu öğrencileri eserleri sunduktan sonra, değerlendirme komisyonu tarafından yapılan değerlendirmeye göre dereceye giren okullara ve ekiplerine protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

      TKY ödül töreni, ev sahipliği yapan Ankara Dikmen Nevzat Ayaz Kız Teknik ve Kız Meslek Lisesi’nde; Ankara Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Grubu öğrencilerinin sunduğu klasik müzik ziyafeti eşliğinde verdiği kokteyl ile tören son buldu.

Okul/Kurum Kategorisinde;

Birinci : Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi

İkinci : Özyurt İlkokulu

İkinci :Ayrancı Ticaret Meslek Lisesi

Üçüncü : Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu

Üçüncü : Ahmet Vefik Paşa İlkokulu-Ortaokulu

 

 

Ekip Kategorisinde;

Birinci : Balgat  Teknik  ve Endüstri Meslek Lisesi

İkinci : Hürriyet Anadolu Lisesi

Üçüncü : Nimet Dr. Erdoğan Meto Özel Eğitim  İş Uygulama Merkezi

Üçüncü : Ayten Şaban Diri İlkokulu-Ortaokulu

 

tky15141312111098123446

 Yayın:26.02.2013 - Güncelleme:27.02.2013 - 09:48 - Görüntülenme:844