ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin Kurucusu Sevgili ATAM,   Vatanımızın her köşesi işgal altındayken aziz milletimize liderlik yaparak esaret altında yaşamayı aklınızın ucundan bile geçirmeden inancın zafere dönüşünü bir kez daha ispatladınız.
10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

İstiklâl Mücadelesi’nin ateşini Samsunda yakan, milletimizin özgür ve bağımsız yaşama arzusuna yön veren, yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı olan büyük ATATÜRK, zorlu geçen ve her anı destansı kahramanlıklarla dolu bir mücadelenin sonucunda, demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke kurdunuz.

Emsalsiz liderlik ve insanlık vasıflarınızla dünyaya yön verip, dünya barışına ve evrensel değerlere katkılarınızla kahraman milletimizin ismini tarihe altın harflerle bir kez daha yazdırdınız.

Eğitimciler olarak bizler de emanetlerinizi geleceğe taşıma ve açtığınız yolda, daha büyük hedeflere ulaşmanın, yeni nesilleri yetiştirmenin coşku ve heyecanı içinde çalışmaktayız.

 Aramızdan ayrılışının 77. Yılında, fikirlerinizi ve emanetiniz olan Cumhuriyeti sonsuza taşıma gayreti içinde, sizi ve şahsınızda tüm silah arkadaşlarınızı, gazilerimizi, şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyoruz.

Ruhunuz şad olsun!           

                                                                                       Mehmet YILMAZ

                                                                               Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.