ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Tarih sayfalarına adını altın harflerle yazdıran milletimizin, dünya var oldukça ismini bakî kılan, ruhlara dolan iman, kalpleri kuşatan vatan sevgisi ile neler yapabileceğinin en güzel ispatı ve büyük bir varoluş zaferidir, Çanakkale.
18 Mart Şehitler Günü Mesajı

                 Vatan topraklarını şehadet şerbetiyle beslemiş; üzerine barışı, kardeşliği dosta düşmana ikram etmiş yüce ruhların mukaddes kıldığı toprakların ismidir, Çanakkale.

                  Bu savaştan zaferle çıkmamızın en önemli nedeni şüphesiz ki milletimizin çelikleşmiş imanı ve sınır tanımayan azmidir.

                  Bugün,  yüce ruhların nuruyla 101 yıl önce aydınlanan ülkemizin, şehitlerimizin asil kanları ile sulanan mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve feda eden ecdadımızın  “Şehitler Günü”nü, bu şanlı zaferin onurunu ve gururunu yaşadığımız gündür.

                  Çanakkale Zaferi;  güç dengelerinin tamamen değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk milletinin belirleyici bir rol oynadığı ve Kurtuluş Savaşı’mızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce milletimizin kahramanlık ve fedakârlıklarının son noktasına ulaştığı bir mücadele olmuştur.

                    Aziz Şehitlerimiz,

                   Asil kanlarınızla suladığınız bu mübarek topraklar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından en mukaddes emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bugün de birlik ve beraberliğimizi sağlamak için şehitler vermeye devam ediyoruz. Millî ve manevî değerlerimize sahip çıkarak sonsuza kadar var olmanın mücadelesi içindeyiz. Bu da ancak siz aziz şehitlerimiz sayesinde mümkün olacaktır.

                   Ey şehitlerimiz, ebedî mekânlarınızda rahat uyuyun.

       Bu hissiyatla bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi, aziz milletimizi ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, şükranla ve duayla anıyorum.

                    Ruhlarınız şad, mekânlarınız cennet olsun…

                 

                                                                                                              Mehmet YILMAZ

 

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.