ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

                     Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, milletimizin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 96. yıl dönümünü, “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı  coşku içinde kutluyoruz.
                    19 Mayıs 1919 sadece bir tarihi değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesi ve hâkimiyetini ifade eder. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinin güç kaynağı, milletimizin iradesi olmuştur. Milletimiz, içinde bulunduğu yokluğa rağmen büyük bir kahramanlık göstererek, işgale karşı durmuş, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. Eşsiz bir mücadele sonunda Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.

         

                  Bugün de bu duyguların yaşatılması için hepimize özellikle de gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Gençlerimiz,  milletimizin en büyük gücü ve zenginliğidir.

                   Sevgili Gençler,

                   Bu cennet vatan üzerinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti´nin geleceği, bağımsızlık bilinci ile yetişen sizlere emanet edildi. Siz gençlerimizin bu yüce emanetin sorumluluğunun her zaman bilincinde olacağınıza inancımız sonsuzdur. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz, çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim almanız devlet ve millet olarak bizlerin en önemli amacıdır. Sizlerin kişisel ve sosyal gelişiminizi desteklemeye devam etmekteyiz. Milletimizin umudu, göz bebeği ve geleceğimizin teminatı olan siz gençlere güveniyoruz.

 

                 Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklâl Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.

 

 

Mehmet YILMAZ

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.