ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Sevgili öğrencilerim ve değerli velilerimiz, kıymetli meslektaşlarım,    Huzurlu ve başarılı bir dönemi geride bırakarak 2015-2016 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktayız.
2015- 2016 Eğitim Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

 

Başarının üst sınırı yoktur ama başarının temel şartı başarıya inanmaktır. Telafisi mümkün olan başarısızlıklar sizleri üzmesin. Kazandığınız akademik gelişim, alınan notlar kadar kazanılan sosyal beceriler ve sahip olunan insanî değerler de son derece önemlidir. Almış olduğunuz karneler, başarı ya da başarısızlığın göstergesi değil, eksiklerinizi tamamlanmanız için size sunulan bir fırsattır. Sizlerden tatil süresince öncelikle sağlığınızı korumanızı, dinlenmenizi, kitap okuyarak vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum. Kitap dünyasına dalıp şairlerimizin, yazarlarımızın gizemli dünyalarını keşfetmeye çalışalım. Şiirlerimizi, ruhumuzun gıdası; romanlarımızı hayal âlemimize açılan kapılar yapalım. İkinci dönem, dinlenmiş olarak daha mutlu, daha umutlu ve daha azimli şekilde okullarınıza dönmenizi diliyorum.

 

         Saygıdeğer Veliler;

 

Çocuklarımızın başarıları kadar başarısızlıklarını da normal karşılamalıyız. Doğru yönlendirme, sıkıntıların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını araştırma konularında ilginizi ve gayretinizi bekliyorum. Öğrencilerimizin eksik kaldığı noktalarda, ikinci dönemde başarıyı yakalamaları, sizlerin eğitimcilerle daimi bir iletişim içerisinde olmanızla mümkün olacaktır.

Bu tatil dönemini,  aile bağlarını güçlendirmek, birlikte kaliteli zaman geçirmek için bir fırsat olarak değerlendirmenizi dilerim.

 

         Kıymetli Meslektaşlarım;

 

Eğitim öğretim sisteminin temel unsuru olan meslektaşlarım, görevinizi en iyi şekilde yerine getirmek için elinizden geleni yaptığınızı ve başardığınızı görüyoruz. Bu gayretleriniz için sizleri yürekten kutluyorum. Tatili bir dinlenme dönemi olarak görüp öğrencilerimize ödev vermeden; onları kültür, sanat ve spor faaliyetleri ile dinlendirmeye teşvik etmenizi temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı, huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmenizi diliyor,  emeği geçen değerli idareci, öğretmen ve personelimize canı gönülden teşekkür ediyorum.  Evlatlarımızın eğitimi için her türlü fedakârlığı gösteren değerli velilerimize de şükranlarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum.

 

 

 

Mehmet YILMAZ
Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.