ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Geleceğimizin Mimarı, Gözümüzün Nuru, Sevgili Öğretmen Arkadaşlarım,
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

Dünyanın en zor ama en kutsal mesleğini icra eden siz öğretmenlerimiz, bilginin, sevginin ve saygının öncüleri olarak, geleceğimizin modern, güçlü Türkiye’sini oluşturma gayreti içindesiniz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 24 Kasım 1928 tarihinde, Meclis tarafından kendine verilen  “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanını kabul ederek mesleğini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize ne kadar büyük değer verdiğini göstermiştir.

İnsan sevgisiyle dolu yüreklerinizle taçlandırdığınız bu onurlu mesleğin bir ferdi olarak çalışmalarınızdan büyük gurur duymaktayım. Çünkü, sizlerin özverili çalışmalarınız sonucunda, gencecik fidanlarımız ileride gür bir ormana dönüşecektir.

24 Kasım 1981 tarihinden bu yana  “Öğretmenler Günü” olarak kutlanışının yıldönümünde, görev başında hayatını kaybeden, şehit düşen bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor; hâlen görev yapan ve emekli öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü canı gönülden kutluyorum.

Sağlık ve başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Mehmet YILMAZ
Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.