ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya Finali

“AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması”nın Çankaya finalinde, Betül Can Anadolu Lisesi birinci oldu.
AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya Finali

2015 yılı “Öğrenciler AB’yi Öğreniyor Projesi” etkinlikleri kapsamında, “AB’yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması”nın Çankaya İlçesi yarı finalleri ve finali,   İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü M. Zeki Dumlupınar, öğretmenler ve öğrencilerin katılımlarıyla, 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü,  İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi. 

 

Yarışma, Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü M. Zeki Dumlupınar, yarışmanın amacının öğrencilere Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgileri anlatmak olduğunu ifade etti.

 

Yarışmaya, “MEV Koleji Özel Ankara Fen Lisesi, Özel Bahar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Koru Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bahçelievler 100.Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Pi Anadolu Lisesi, Fatma Yaşar Önen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ayhan Sümer Anadolu Lisesi, Özel Yüce Koleji, Özel Güç Anadolu Lisesi, Ankara Fen Lisesi, Cumhuriyet Fen Lisesi, Leyla Turgut Anadolu Lisesi, Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Özel Bilfen Çayyolu Anadolu Lisesi, Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi, Balgat Aliye Yahşi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Büyük Fen Lisesi, Sancak Anadolu Lisesi, Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi, Özel Yüce Fen Lisesi, Ayrancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, MEV Koleji Özel Ankara Anadolu Lisesi, Özel Büyük Kolej, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi, Çankaya Lisesi, Ankara Atatürk Lisesi” olmak üzere toplam 33 okul katıldı. Yarı finallerin ve finalin aynı gün içerisinde gerçekleştiği yarışmada, 33 okul 11 grup şeklinde yarışarak,  yarı final birincilerini belirledi.

 

 

Yarı final birincilerinin yarıştığı heyecanlı ve oldukça çekişmeli geçen “final yarışması” ile yarışma sona erdi. Final Yarışmasında, Betül Can Anadolu Lisesi birinci, Özel Koru Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Çankaya Lisesi ise üçüncü oldu. Final Yarışması birincisi olan “Betül Can Anadolu Lisesi” il finalinde yarışmaya hak kazandı. Çankaya İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü M. Zeki Dumlupınar final birincilerini tebrik etti, katılımcılara teşekkür etti ve tüm katılımcılara katılım belgelerini verdi.

AByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya FinaliAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya FinaliAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya FinaliAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya FinaliAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya FinaliAByi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Çankaya Finali

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.