ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER), İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’i Ziyaret Etti.

Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER), İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’i Ziyaret Etti.

Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER), 15.02.2018 Perşembe günü,saat 10.00’da, İlçe Millî Eğitim MüdürüMustafa Özel’i, makamında ziyaret etti.

Ziyarete,İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yaşar Gezgin, Ankara Profesyonel Aşçılar Derneği (ANPADER) Başkanı Ramazan Ceylan, Başkan Yardımcısı Tuğba Yener, Hüseyin Çetinöz, Genel Sekreter Metin Öztürk ve Çağdaş Çağlar katıldı.

Ziyarette, sektör ve sivil toplum kuruluşlarının meslekî ve teknik eğitime katkısı, eğitim  işbirliği ve protokol çalışmalarına yönelik görüşmeler gerçekleştirildi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel,Ahilik kültürünün, meslek ahlâkının tarihimizdeki en önemli örneği olduğunu,iş ve meslek hayatındaki bozulmaların, güven eksikliğine dolayısıyla toplumsal sıkıntılara neden olduğunu söyledi.

Günümüzde, millî, manevî, ahlâkî ve insanî değerlere sahip meslek elemanlarının yetiştirilmesinin, esnaf ve sanatkârlar arasındaki güven ve iş birliğinin canlandırılmasının, nezaket, sevgi, saygı vb. değerlerin iş hayatında hayat bulmasının toplumsal ihtiyaç hâline geldiğini vurguladı.

 Ahilik kültürünün yapı taşları olan sevgi, saygı, yardımlaşma, hayırseverlik, iş birliği, doğruluk, dürüstlük ve güvenilirlik gibi yüce değerlerin tekrar hayat bulması için bu tür işbirliği çalışmalarını önemsediklerini ifade etti.

 İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, ANPADER başkanının ve üyelerinin ziyaretinden mutluluk duyduğunu belirtip yapılacak bu işbirliği protokolüyle ilçemizde bulunan altı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencilerinin meslekî gelişimine fayda sağlayacağını söyledi.

Ziyaret, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

16-02-201816-02-201816-02-201816-02-2018

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.