ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe Finali

Keçiören İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Geleneksel 6. Atasözleri ve Deyimler Yarışması Çankaya İlçesi Finali”, 24 Mart Salı günü, saat 10.30’da, İMKB Turizm ve Otelcilik Anadolu Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Atasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe Finali

Çankaya Millî Eğitim Şube Müdürü Yaşar Gezgin, açılış konuşmasında, atasözleri ve deyimlerin kültürümüzdeki öneminden bahsederek, katılan okullara, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti. Şube Müdürü Yaşar Gezgin’in yarışmacı öğrencilere başarı dileklerinden sonra yarışma başladı.

Yarışmaya oturum sırasına göre; Mesa Koru Sitesi İlkokulu, Turan Dökmeci İlkokulu, Özel Biltek İlkokulu, Talatpaşa Ortaokulu, Teğmen Kalmaz İlkokulu, Özel İnci İlkokulu, Muazzez Karaçay İlkokulu ve Akşemsettin İlkokulu olmak üzere 8 okul katıldı.

Oldukça iddialı ve çekişmeli geçen yarışma sonunda, 100 puan alan Talatpaşa Ortaokulu ve Muazzez Karaçay İlkokulu kendi aralarında yeniden yarışarak, birinciyi belirlediler.

Talatpaşa Ortaokulu, Çankaya İlçe birincisi olarak Keçiören İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünce 29 Nisan 2015 tarihinde yapılacak olan “İl Yarı Final”ine  katılmaya hak kazandı.

 

Katılımcı okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyoruz. Çankaya ilçe birincisi olan Talatpaşa Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini kutluyor; Ankara İli genelinde yapılacak Yarışma Finalinde başarılar diliyoruz.

Atasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe FinaliAtasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe FinaliAtasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe FinaliAtasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe FinaliAtasözleri ve Deyimler Yarışması İlçe Finali

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.