ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Başbakan Davutoğlu, Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi’nde...

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, 16.05.2016 tarihinde, kızı Hacer Büke Davutoğlu’nun eğitim gördüğü Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
Başbakan Davutoğlu, Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi’nde...

          Ziyarete, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Çankaya İlçe Kaymakamı Aydın Ergün, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz ve İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri de eşlik etti. 

          Önce, bahçede futbol oynayan öğrencilerle bir süre sohbet eden Başbakan Davutoğlu, “ Sizi, Ahmet Hoca olarak ziyaret ediyorum.” diyerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

          Ardından, okula geçen Başbakan ve eşi, okulun velisi olarak bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade ederek “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Haftası” kapsamında öğrencilerin, öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları klâsik Türk ve Batı müziği eserlerinden oluşan programı izlediler. Kızları Hacer Büke Davutoğlu´nun da piyano çaldığı etkinliğin ardından, Okul Müdürü Hasan Hüseyin Uğraş, Başbakan Davutoğlu ve beraberindeki heyete okulu gezdirdi.

          Okul hakkında, okul müdüründen bilgiler alan Başbakan Davutoğlu, okulun ihtiyaçlarının temin edilmesi ve laboratuvarların daha aktif kullanılması için ne gerekiyorsa yapılması hususunda talimat verdi.

          Daha sonra, öğretmenler odasını ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, öğretmenlerle kahve içip  “Hatıramız kırk yıl kalsın.” diyerek sohbet etti.  Öğretmenlere, kızı başta olmak üzere diğer öğrencilere birer anne, baba şefkati gösterdikleri için teşekkür etti.

          Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisi içinde gerçekleşen ziyaret, Başbakan Davutoğlu ve eşinin vedasıyla sona erdi.

 

20-05-201620-05-201620-05-201620-05-2016Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.