ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı ve Cumhuriyetimiz’in Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikâlinin 78. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle yâd ediyorum.

Cumhuriyetimiz’in ilanının 93. yıl dönümünü geride bıraktığımız bugünlerde, Gazi Mustafa Kemal’in bize işaret ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma” hedefi doğrultusunda, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 Kendi millî ve manevî değerlerine sahip çıkan; bilim, kültür ve sanattaki yenilikleri takip eden bir nesil için çabalıyoruz. Atatürk’ün “Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.” sözleri ışığındaki nesli yetiştirmek en büyük arzumuzdur.

Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu ve önüne çıkan her türlü engeli aşıp “dâhilî ve haricî bedhahlara ” hiçbir şekilde izin vermeyeceğini yakın zamanda gördük. Gençlerimiz, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hakimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele etmiştir. Bu mücadele de her türlü takdirin üzerindedir.

Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımız’ın talimatları doğrultusunda, Cumhuriyetimiz’in kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 için belirlenen hedeflere ulaşma azmiyle Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetini yerine getirme yolunda bir adım daha atmış olacağız.

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına,15 Temmuz gazileri başta olmak üzere tüm gazilerimize şükranlarımı sunar; şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. 

 

Mustafa ÖZEL
Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.