ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANKAYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ATILIM ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI…

ÇANKAYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE ATILIM ÜNİVERSİTESİ ARASINDA  EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI…

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ile Ankara Atılım Üniversitesi arasında imzalanan protokolle eğitimin niteliğinin arttırılması, eğitim hizmetlerinin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması amacıyla ortak çalışmaların planlı ve koordineli bir şekilde yürütülmesi, ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde rehberlik ve psikolojik danışmanlık konusuna katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

 

Protokol İmza Töreni, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara, Ankara Atılım Üniverisitesi Rektörü Prof.Dr. Yıldırm Üçtuğ, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, Üniversite Hocaları ve Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Öğretmenlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Rehberlik öğretmenlerinin alan ve mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak çalışmalar yürütülmesi, eğitim hizmetlerinin niteliğinin arttırılması, rehber öğretmenlere mesleki tecrübe kazandırılması ve eğitim paydaşlarının sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması konularında işbirliği yapılacak.

 

Protokolün ilk adımı olarak, rehberlik öğretmenleri ve ilgili akademisyenler bir araya gelerek; meslek alanları, tercih ve sınav sistemi gibi birçok önemli konuda öğrenciler için güncel çalışmalar yapacaklar.

 

Rektör Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ’un açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Çankaya İlçe Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara tarafından yapılan konuşmalar sonrasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı.

 

Millî Eğitim Müdürü Özel konuşmasında, “özellikle 2023 Vizyonun açıklandığı günden beri öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için neler yapabiliriz, onların bilgi, birikim ve mesleki gelişimlerine nasıl katkı sağlayabilirizin peşindeyiz. Çocuklarımız için yeni meslek dalları yeni yetenek alanları nelerdir onları çalışmak istiyoruz. Günümüzde artık “işbirliğine yönelik bilgi” daha değerli hale geldi. Bu nedenle, bölgemizdeki üniversiteler, STK’lar  vb. kurumlarla sürekli iletişim halindeyiz. Bu tür iş birliklerini önemsiyoruz. Nitekim bir vakıf üniversitesi olan Ankara Atılım Üniversitesi ile bir dizi ön görüşme yaptıktan sonra bugün bu protokolü imzalama noktasına geldik.“ dedi.

 

Özel, protokolün imzalanması aşamasında katkılarından ve desteğinden dolayı Kaymakam Buharaya ve Rektör Üçtuğ’a teşekkür etti.

 

 Protokol İmza Töreni’nden sonra heyet üniversitenin yerleşkesindeki  bölüm ve alanları ziyaret ederek, ilgili hocalardan bilgi aldı.

20-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-201920-03-2019

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.