ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya MEM’den “2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Bilgilendirme Kılavuzu”

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü  “2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Bilgilendirme Kılavuzu”nu  hazırlayarak, dağıtımını gerçekleştirdi.
Çankaya MEM’den  “2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Bilgilendirme Kılavuzu”

Çankaya’da İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın liderliğinde, Eğitim-öğretim faaliyetlerini araştırma, geliştirme danışmanlık ve doğru hizmet anlayışı ile “2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Bilgilendirme Kılavuzu”  hazırlanmıştır.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın  başkanlığında, Sibel Akbıyık, Bayram Akyüz, Zekai Taşın, Arif Arslan ve Celaleddin Karahan’dan oluşan altı kişilik bir ekip, iki aylık bir çalışma sonucunda kılavuz kitapçığı hazırlayarak, 12. Sınıf öğrencilerinin hizmetine sunmuştur. Sınava girecek olan öğrencilere sınav, sınav yöntem ve teknikleri hakkında bilgiler sunan bu kılavuz kitap ve CD Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün bir  hizmeti olarak,  ücretsiz  dağıtılmaktadır.

Kılavuz kitapta, 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı başvuru sürecine ilişkin genel bilgiler, sınav hakkında merak edilen konular, geçmiş yıllara ait soruların konu dağılımı, sınav kaygısı ile baş etme, anne-babalara ve öğrencilere tavsiyeler, YGS-LYS hakkında yanlış bilinenler, geleceğin popüler meslekleri gibi  konularda bilgiler ve ipuçları içeren bölümler yer almaktadır.

Kitapçığın içerisinde 2012-2013-2014 yıllarına ait lisans programlarının taban puanları ve başarı sıralarını, Meslekî ve Teknik Orta Öğretim Kurumu mezunlarının sınavsız yerleşebilecekleri ön lisans programlarını içeren bir de CD bulunmaktadır.

 

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak, “Hizmetleri ile beklentileri karşılayan bir kurum olmak” vizyonu doğrultusunda; “2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Bilgilendirme Kılavuzu”nun bütün öğrenci, veli ve öğretmenlerimize faydalı olmasını temenni ediyoruz.

 

KİTAPÇIĞI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINZ.....
EKİNDE BULUNUNAN CD´Yİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ....
ygs

ygs

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.