ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çankaya’da Etkili Okul Hareketi Projesi’ nin açılışı gerçekleştirildi.

Çankaya’da Etkili Okul Hareketi Projesi’nin açılışı gerçekleştirildi.      
Çankaya’da Etkili Okul Hareketi Projesi’ nin açılışı gerçekleştirildi.

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların daha etkili hale gelmesi amacıyla, okul yöneticileri ve Eğitim Bilimleri akademisyenlerinin ortaklaşa yürüttüğü uygulamalı bir Eğitim Bilimleri projesi olan “Çankaya Etkili Okul Hareketi Projesi”nin açılışı, 15 Eylül Salı İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Prof Dr. Servet Özdemir ve Prof Dr. Necati Cemaloğlu tarafından verilen 3 günlük başlangıç semineriyle açılan projenin açılışına, Millî Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, İl Millî Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz ve  şube müdürleri katıldı.

 

2015-2017 yılları arasında uygulanacak projenin ilk aşaması, okulların gelişim alanlarını ortaya koyma, gelişim alanlarına yönelik eylem planı hazırlama, uygulama ve değerlendirme ile tüm bu aşamalarda yapılan sürekli eğitim çalışmalarından oluşacaktır. Projenin ikinci aşamasında ise yine akademik çevrelerin danışmanlığında, her okulun bir Etkililik Projesi hazırlaması ve uygulaması sağlanacaktır. Tamamlanan projeler, iki yılın sonunda yapılacak Etkili Okul Kongresi’nde paylaşılacak ve kitaplaştırılarak, kuram ve uygulama çevrelerine sunulacaktır. Sürecin sonunda katılan okullara Etkili Okul Sertifikası verilecektir.

Çankaya Etikli Okul Hareketi Projesi 11111
1

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.