ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklar Üşümesin, Kışı Yaza Döndürelim

Suriyeli kardeşlerimiz için yaptığımız sosyal sorumluluk projesinin amacı, ülkemize muhacir olarak göç eden ümmet kardeşlerimize ensar olmaktır. 
Çocuklar Üşümesin, Kışı Yaza Döndürelim

Çankaya İlçe Millî eğitim Müdürlüğü sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek  “Çocuklar Üşümesin, Kışı Yaza Döndürelim.”  sloganıyla, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde barınan Suriyeli mülteci çocuklar için yardım kampanyası gerçekleştirdi.

Çankaya ilçesinde bulunan 210 okulun katılımıyla iki tır dolusu yardım malzemesi toplandı. Tırlar, 25 Kasım 2015 Çarşamba günü,  Çankaya Karakusunlar İMKB Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinden uğurlandı.

 İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Irmak, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, Şube Müdürleri Sibel Akbıyık ve Yaşar Türk ile öğrencilerin katıldığı uğurlamada konuşan Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, Suriye´de  yaşayan halkın var olma mücadelesi verdiğini  güvenli yaşama imkânlarına ulaşmak amacıyla ülkemize sığınan Suriyeli muhacirlere yardımda bulunmayı görev bildiklerini, bu amaçla “Çocuklar Üşümesin, Kışı Yaza Döndürelim.” sloganıyla yardım kampanyasını başlattıklarını ve kampanyanın kısa sürede büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

 İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, önemli bir projeye imza attıklarını söyleyerek yardımların 5-30 Ekim 2015 tarihleri arasında toplandığını belirtti. “Suriyeli kardeşlerimiz için yaptığımız sosyal sorumluluk projesinin amacı, ülkemize muhacir olarak göç eden ümmet kardeşlerimize ensar olmaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız, 2011’den beri yaptığı her açıklamada, ‘Siz muhacirsiniz, biz ensar. Bu Müslüman kardeşliğidir. Sizler, bize asla yük değilsiniz.’ diyor. Biz de bu doğrultuda, ilçemizdeki 210 okulda, bu sorumluluk projesini başlattık. ‘Bir tır dolusu yardım göndeririz’ diye yola çıktık ama geldiğimiz noktada, yardımlarımız iki tırı geçti. Yardım çalışmalarımız, bundan sonra da devam edecektir.” dedi.

Yılmaz, proje koordinatörü olan şube müdürü Sibel Akbıyık’a, emeği geçen müdürlere, öğretmenlere, öğrencilere, velilere teşekkür ederek bundan sonra da sosyal sorumluluk kapsamında yardımların devam edeceğini belirtti.

 

“Çocuklar Üşümesin, Kışı Yaza Döndürelim.” sloganıyla düzenlenen proje, TRT tarafından canlı yayın haberi yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, proje ile ilgili TRT’de bilgi verdi.

01-12-201501-12-201501-12-201501-12-201501-12-2015

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.