ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.

Çankaya İlçe Milli Eğitim müdürlüğüne bağlı ilkokullarda görev yapan 385 sınıf öğretmenine yönelik Üstün Yetenekli Öğrencilerin Destek Eğitim Odasında Eğitimi konulu bilgilendirme toplantısı, 08-09 Ekim 2015 tarihlerinde, Müdürlüğümüzce  Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkezi katkılarıyla Çankaya İMKB Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde gerçekleştirildi. 
Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.

Çankaya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar GEZGİN, toplantı  açılışında yaptığı konuşmasında; Toplumların gelişmesinde özel yetenekli çocukların önemli olduğunu, bireylerin kendi ihtiyaçlarına uygun farklılaştırılmış eğitim almalarının demokrasinin gereği ve insan hakkı olduğunu, özel yeteneklilere uygun eğitim verilmediğinde okul ortamında önemli sosyalleşme problemleri yaşandığını belirtti ve bu konuda en önemli görevin öğretmenlere düştüğünü,  bunun için de öğretmen bilgilendirmelerine özel önem verdiklerini  ifade etti.

 

İlgili mevzuatın incelenmesi, kuramsal çerçevenin sunulması, uygulama örnekleri ve deneyim paylaşımı oturumları şeklinde yapılan bilgilendirme toplantılarına öğretmenler, sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç ayrı grupta katıldılar. Toplantılar sonunda Yasemin Karakaya Bilim ve Sanat Merkeziyle okulların Destek Eğitim Odalarında görevli öğretmenleri arasında, bir danışmanlık projesi yapılması konusunda öneri kararı alındı.

Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.Destek Eğitim Odası Bilgilendirme Toplantıları yapıldı.

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.