ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı “Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi” ni açtı.
Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi

Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 26 Mayıs Salı günü saat 14:00’da Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi”nin açılışını yaptı. Bakan Nabi Avcı, “Bugün burada ülkemizin muhtelif yerlerinden 25 ilimizden 47 okulumuzda üretilen ürünleri hep birlikte gezeceğiz” dedi.

 Mesleki ve Teknik ortaöğretimde farkındalık oluşturulması, örnek teşkil edecek çalışmaların paylaşılması, sektörel işbirliği çalışmalarının yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi amacıyla; Mesleki ve Teknik ortaöğretim okul ve kurumlarında, öğrenci, öğretmen, usta öğrenci, teknisyen tarafından yapılan veya sektörle işbirliği çalışması ile 25 ilden 47 okulda üretilen ürünlerin sergilendiği sergide, Türkiye´nin çeşitli illerindeki mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında geliştirilen toplam 57 proje yer aldı.

 

Bakan Nabi Avcı, konuşmaların ardından açılışını yaptığı sergiyi gezerek, projelerle yakından ilgilendi, öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldı. Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 3 okulun hazırladığı proje ile sergiye katıldı. Dikmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin geliştirdiği “MİG-MAG 350A Gazaltı Kaynak Makinesi” projesi; Bahçelievler 100. Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi “Seramik ve Dekoratif Cam ürün tasarımları” projesi; Balgat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de "Cankuş" isimli arama, kurtarma ve keşif uçağı ile sergiye katıldı.

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları SergisiEğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Okulları Sergisi

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.