ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 80. Yıl Dönümü

Millî Eğitim Müdürü Özel, 10 Kasım Atatürk’ün vefatının 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Özel, mesajında şunları söyledi: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu, büyük bir komutan ve devlet adamı olan Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ebediyete irtihalinin 80. yılında minnet ve rahmetle anıyoruz.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Vefatının 80. Yıl Dönümü

Mustafa Kemal ATATÜRK bin bir meşakkatle verdiği istiklal mücadelesini cumhuriyetle taçlandırmış, kurucusu olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletini çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmış, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak büyük bir liderdir.

Bir cihan imparatorluğunun mirasından bitti dendiği anda büyük bir devlet inşa eden ATATÜRK, milletin istiklal sevdasının, azim ve kararlılığının çelikleşmiş bir ifadesidir. Birlik ve beraberlik karşısında hiçbir gücün duramayacağını bilen ATATÜRK milletin istiklal mücadelesinde gösterdiği gayreti, istikbal mücadelesinde de göstermiş,  kurduğu cumhuriyetin ilelebet yaşaması için ilmin ışığında atiyi aydınlatmıştır. ATATÜRK milletinin sadece önderi değil aynı zamanda başöğretmeniydi.

Gösterdiği gayret, kazandığı zaferler tüm insanlığa örnek olan Mustafa Kemal ATATÜRK tüm dünyanın saygısını kazanmış bir liderdi. Mücadelesini sadece milleti için değil, bütün mazlum milletler için sürdürmüştü. Mustafa Kemal ATATÜRK savaşlarla geçen ömründe barışın değerini hep bilmiş, asıl büyük savaşını cehaletle yapmış, milletlerin ilerlemesinin barışın tesisi ile mümkün olduğunu söylemişti. Kurtuluş savaşına önderlik ettiği Türkiye Cumhuriyeti Devletinin barış içinde yaşamasını istemiş, cephede savaştıklarıyla dost olabilmişti.

ATATÜRK ileri görüşlü bir devlet adamıydı. Hem milli mücadele, hem de Cumhuriyeti inşa sürecinde daima geleceğe yönelik adımlar attı. Yüzüncü şeref yılına yaklaşan devletimiz bunun en güzel örneğidir. Necip milletimiz de ATATÜRK’ ün gösterdiği istikamette ilerleyecek, ATATÜRK ilkelerine sahip çıkıp; Atatürk gibi düşünüp devletini ve milletini yüceltecek adımları atmaya devam edecektir.

İnanıyorum ki, bu adımları kararlıkla attığımız sürece Türkiye’mizin geleceği çok daha aydınlık olacaktır.

 

Bu düşüncelerle; Cumhuriyetin kurucusu ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitleri saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.