ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“ Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi, Çankaya’da Tanıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin Çankaya ilçesi okul müdürlerine yönelik tanıtım toplantısı, 25 Şubat 2015 Çarşamba günü yapıldı.
“ Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi, Çankaya’da Tanıtıldı.

Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonu’nda düzenlenen tanıtım toplantısına, Çankaya İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Yaşar Gezgin, İHH Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel, İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan ile okul müdürleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Şube Müdürü Yaşar Gezgin; projeye ilişkin istatistikî bilgiler vererek bu çalışmanın, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleriyle dertlenen duyarlı insanlar olarak yetiştirebilmeyi esas aldığını belirtti.

“Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi tanıtım sunusunun izlenmesinin ardından İHH Ankara Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel konuşma yaptı.

Demirel, “Bu projede, gönüllülük ve süreklilik esastır. Asıl hedefimiz, çocuklarımızın kalplerine girmek ve onlara kardeşleri olduğunu hissettirmektir.” dedi. Bağışların, yetimlerin sağlık, barınma ve eğitim giderlerinde kullanıldığını ifade eden Demirel, “Yetimlere kundakta başlanarak evleninceye kadar yardım ediliyor.  Fedakârlık yapmayı öğrenen nesillerin yetişmesiyle birçok yetime ve sahipsiz çocuğa yardım eli uzatabilir, onları dilenci olmaktan, suç örgütleri ve organ mafyasının eline düşmekten kurtarabiliriz. Bu nedenle projenin çocuklarımıza çok iyi anlatılması gerekiyor.” dedi. 

Daha sonra söz alan İHH Ankara Şube Başkanı Mustafa Sinan,  “İHH;  bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın neresinde ve hangi sebeple olursa olsun, mağdur ve mazlum olan tüm insanlara,  insani yardım yapma çabasındadır. Kuruluşumuzun 23.yılındayız ve yetiştirdiğimiz yetimler, artık kendi yetimlerini yetiştirmeye başladılar.” dedi.

 

 Toplantının sonunda değerlendirme yapmak üzere kürsüye gelen Şube Müdürü Yaşar Gezgin, “Tüm idarecilerimizin, bu proje konusunda duyarlı olacaklarına inanıyorum. Eğitimciler olarak her birimiz üzerimize düşen tüm görevleri yapacağız ve tüm yetim çocuklarımıza ulaşacağız. Ben projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

 Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.  Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi, Çankayada Tanıtıldı.

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.