ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi’nin, İkinci Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, “Bu yıl bin yetim çocuğa kardeş olmayı hedefliyoruz.” dedi. 
Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi’nin, İkinci Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı işbirliğiyle ülke genelinde yürütülen  “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin, Çankaya’da görev yapan okul müdürlerine yönelik ikinci bilgilendirme toplantısı, 11 Aralık 2015 Cuma günü yapıldı.

Ankara Atatürk Lisesi Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz,  Şube Müdürü Yaşar Gezgin, İHH Ankara Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel, Proje İl Koordinatörü, MEB Eğitim Uzmanı Hasan Ekinci ile okul müdürleri katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, “-Çankaya’da Her Okul Güzeldir.- sloganıyla yola çıkarak okul müdürlerimizin de,  samimi, fedakâr ve sevgi dolu çalışmalarıyla okullarımızı daha bakımlı hale getirdik. Yalnızca ilçemizde değil dünyanın neresinde olursa olsun, bütün çocuklar bizim için kıymetlidir. Sizlerin katkılarıyla bundan bir ay önce Suriyeli mülteci çocuklar için iki tır dolusu giyecek yardımı toplayarak mülteci kampına gönderdik. İhtiyaç duyulan her yere yardım götürmek için üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz. Tarihten gelen sorumluluklarımızdan kaçamayız.” dedi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, geçen yıl 660 yetime kardeş olduklarını ifade ederek “Bugün yine yetimlerin yaralarını sarmak üzere bir araya geldik. Bu yıl 1000 yetime kardeş olmayı hedefliyoruz.” dedi. Projeye gönül veren ve emeği geçen herkese teşekkür eden Yılmaz, “Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”  diyerek konuşmasını bitirdi.

Toplantıda, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtım sunusu ile “Sınıfça Birlik Olduk, Bir Yetime Kardeş Olduk.”  “Biz Bir Yetime Vurulduk.”  “Açın Kalplerinizi Her Kalpte Bir Yetim Yaşasın. Bu Sayede Sizlerin Kalpleriniz Yetim Kalmasın.” temalı sunular izlendi.

Yetimlerin yazdıkları mektupların okunmasının ardından teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye gelen İHH Ankara Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel, projenin amaçlarından birinin, çocuklarımızda yardımlaşma ve almadan verme bilincini uyandırmak olduğunu, ifade etti.

Projenin İl Koordinatörü, MEB Eğitim Uzmanı Hasan Ekinci yaptığı teşekkür konuşmasında,  proje kapsamında bugüne kadar 56 ülkenin yetim çocuklarına yardım ulaştırıldığını belirterek, "Yetim çocuklara yardım edilirken din, dil ve ırk ayrımı yapılmıyor." dedi.

 

İyi dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

14-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-201514-12-2015

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.