ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

 

       

Asırlardır hür ve müstakil yaşayan milletimizin, zaferle sonuçlandırdığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın  95. yıldönümününde,  bir kez daha ifade ediyoruz ki,  vatanımızda ebediyete kadar bölünmez bir bütün olarak yaşama azmi ve kararlılığından asla vazgeçmeyeceğiz.

Bundan 95 yıl önce olduğu gibi bugün de, gencinden yaşlısına tüm milletimiz, daha güçlü Türkiye´ye  engel olmaya çalışan  tüm bedhahların  tuzaklarını bertaraf etmeye devam edecektir.

Milletimizin birlik ve beraberliğini hedef alan iç ve dış odaklar, binlerce yıllık devlet geleneğimiz ve milletimizin ezelden beri sahip olduğu üstün hasletler karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve milletimiz  kutlu yürüyüşüne daha da güçlenen adımlarla devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos 1922 tarihinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ve Kurtuluş Savaşımızı kahramanlıkla taçlandıran, Başkomutanlık Meydan Muhaberesi´nin 95. yıldönümü ile Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucu önderi  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden  aziz  şehitlerimizi  ve  kahraman gazilerimizi rahmet,  minnet ve şükranla anıyorum.

Aynı duygu ve düşüncelerle  ifade etmek isterim ki, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, istiklal ve istikbaline sahip çıkmak için sokağa çıkarak mücadele eden vatan evlatları, Başkomutanlık Meydan Muharebesi´nin kahramanlık ruhunun halen dipdiri  yaşadığını  tüm dünyaya göstermiştir.

Bu vesileyle, 95 yıl önce savaşan kahraman ecdadın, yiğit evlatları olan 15 Temmuz Şehitleri´ne de  bir kez daha Cenab-ı Allah´tan rahmet diliyor,  milletimizin bize emaneti olan gazilerimize  minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Ruhları şâd, mekânları cennet olsun.  

 

 

 

Mustafa ÖZEL
                                                          İlçe Millî Eğitim Müdürü                                                              

                                                                                           

 

                                                                                                                                               

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.