ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTYOK) Toplantısı, Şube Müdürü Yaşar Gezgin Başkanlığında Yapıldı.

Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTYOK) Toplantısı, Şube Müdürü Yaşar Gezgin Başkanlığında Yapıldı.

 Çankaya Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTYOK)  Birinci Toplantısı, 23.01.2018 tarihinde, Çankaya İMKB MTAL toplantı salonunda, meslekî teknik ve Anadolu liselerinin müdürleri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Meslekî Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Yaşar Gezgin’in başkanlığındaki toplantıya, Çankaya Belediye Başkanlığını temsilen Alaaddin Güzel, İş-Kur temsilen Avni Zengin, ARED Açık Hava Reklamcılar Derneği Başkanı Şahin Acar, ANPADER Başkanı Ramazan Ceylan, meslekî ve teknik Anadolu lisesinin müdürleri, İlçe MTY Komisyonu ve Meslekî Eğitim Şube Şefi katıldı.

Şube Müdürü Yaşar Gezgin konuşmasında,  kurulun amaçlarını kısaca açıklayıp toplantının gündem maddelerinin de bu doğrultuda hazırlandığını belirtti.

Bakanlığın genelgesi doğrultusunda, meslekî ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir meslekî eğitim gerçekleştirmek için her ilçede, meslekî ve teknik ortaöğretim okul müdürlerinin, sektör ve meslek kuruluşu temsilcilerinin, belediye, ilgili diğer kamu ve özel kurum kuruluş temsilcilerinin üye olarak yer alacağı “Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu” (MTOYK) oluşturulduğunu söyledi.

Gündem maddeleri doğrultusunda, meslekî ve teknik eğitim öğrencilerinin gelişimine yönelik yarışmalar düzenlemesine, başarılı olan ve yarışmalarda derece alan öğrencilerin gezilere götürülmesine, kariyer günleri düzenlenmesine, sektörde çalışan ustaların, meslek lisesindeki öğrencilerimizle buluşturulması konusunda sektörün desteğinin istenmesine, Meslekî ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Fuarı’nda stantlara sektörden destek sağlanmasına, işletmelerde beceri eğitimi ve staj konusunda okul sektör işbirliğinin sürdürülmesine, atölye, laboratuar ve yeterli donanımı olmayan alanların eğitimlerini işletme birimlerinde yapmasına destek verilmesine, mezunların istihdamı konusunda sektörden destek alınmasına, meslek liselerindeki öğretmenlerin ya da işletmelerdeki çalışanların ihtiyaç duydukları alanlarda karşılıklı eğitim verilmesine ve okul sektör arasında uyumun sağlanmasına karar verildi.

Toplantıda, meslekî ve teknik eğitimin paydaşları olan sektör temsilcileri, ilgili meslek kuruluşları, yerel yönetimler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslekî ve teknik ortaöğretim kurumları arasında yapılabilecek işbirliğine ve bunların devamı için gerekli çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Şube Müdürü Yaşar Gezgin, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı tamamladı.

24-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-2018

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.