ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul 7. Sınıf Öğrencileri Arası Fen Bilimleri Bilgi Yarışması’nın Çankaya İlçe Elemeleri Gerçekleştirildi.

Ortaokul 7. Sınıf Öğrencileri Arası Fen Bilimleri Bilgi Yarışması’nın Çankaya İlçe Elemeleri Gerçekleştirildi.

Elmadağ İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği, “Ortaokul 7. Sınıf Öğrencileri Arası Fen Bilimleri Bilgi Yarışması”nın Çankaya ilçe elemeleri, 13.03.2018 Salı günü, İMKB Turizm Otelcilik Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin salonunda, on bir ortaokulun katılımıyla gerçekleştirildi.

Yarışmayı, Şube Müdürü Şerafettin Delialioğlu, komisyon üyeleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler izledi4.

Şube Müdürü Şerafettin Delialioğlu, yarışmacı öğrencilere selam verip her biri ile sohbet etti. Bütün çocukların gönlünde birinci olduğunu ama isminin yarışma olduğunu, bu yüzden bir sıralama olması gerektiğini belirtti. Yarışmanın bir şenlik havası içinde geçmesi gerektiğini, ülkemiz için fen bilimlerinin eğitiminin çok büyük önem taşıdığını söyleyip öğrencilere başarılar diledi.

Okulların yarışma sıralarını belirlemek için kura çekimini yapan Şube Müdürü Şerafettin Delialioğlu yarışmayı izledi.

On bir okulun (Karataş İ.O., Münevver Öztürk O.O., Or-an Perihan İnan O.O., Özel İnci O.O., Özel Çayyolu Onur O.O., Türkkonut O.O., Ülkü Akın O.O., Yasemin Karakaya O.O., Ziraat Mühendisleri O.O., Us Koleji, Ahmet Yesevi O.O.) katılımıyla gerçekleşen yarışmanın birincisi, bütün soruları doğru cevaplayan Yasemin Karakaya Ortaokulu oldu.

Günün hatırası olarak yapılan fotoğraf çekiminin ardından yarışma tamamlandı.

14-03-2018

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.