ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULU (MTYOK) TOPLANTISI

MESLEKÎ VE TEKNİK EĞİTİM OKUL YÖNETİM KURULU (MTYOK) TOPLANTISI

Çankaya Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTYOK) İlk Toplantısı, Çankaya İMKB MTAL toplantı salonunda, meslekî teknik ve Anadolu Lisesi müdürleri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Meslekî Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Yaşar Gezgin’in başkanlığındaki toplantıya; Çankaya Belediye Başkanlığını temsilen Haydar Sülünoğlu, İş-Kur temsilen Avni Zengin, ARED Açık Hava Reklamcılar Derneği Başkanı Şahin Acar, ANPADER Başkanı Serhat KARACA ve Başkan Yardımcısı Çağrı Atabil , Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü temsilcisi Ömer Salgın, Ankara Kuaförler ve Güzellik Salonları İşletmecileri ve Manikürcüleri Esnaf  Odası temsilcisi Şaziye Köse, Ankara Esnaf ve Sanaatkarlar Odalar Birliği temsilcisi Ahmet Rıfat Yetkin, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinin Müdürleri,  Meslekî Eğitim Şube Şefi  katıldı.

Şube Müdürü Yaşar Gezgin konuşmasında,   Bakanlığın 21 nolu genelgesi doğrultusunda, hazırlanan meslekî ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda  gündem maddelerini açıkladı.

 Meslekî ve teknik eğitim öğrencilerinin; işletmelerde beceri eğitimi ve staj konusunda okul sektör işbirliğinin sürdürülmesine, atölye, laboratuar ve yeterli donanımı olmayan alanların eğitimlerini işletme birimlerinde yapmasına destek verilmesine, mezunların istihdamı konusunda sektörden destek alınmasına, meslek liselerindeki öğretmenlerin ya da işletmelerdeki çalışanların ihtiyaç duydukları alanlarda karşılıklı eğitim verilmesine, İş-Kur ile okuldan mezun olan öğrenciler için e-okul arasında entegre oluşturulmasına, okul sektör arasında uyumun sağlanmasına karar verildi.

Toplantıda, meslekî ve teknik eğitimin paydaşları olan sektör temsilcileri, ilgili meslek kuruluşları, yerel yönetimler, ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslekî ve teknik ortaöğretim kurumları arasında yapılabilecek işbirliğine ve bunların devamı için gerekli çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Şube Müdürü Yaşar Gezgin, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı tamamladı.

 

31-01-201931-01-201931-01-2019

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.