ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahlat Taşharman İlk ve Ortaokulu Makam Ziyaretinde

Ahlat Taşharman İlk ve Ortaokulu misafir öğretmen ve öğrencileri, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler. 
Ahlat Taşharman İlk ve Ortaokulu Makam Ziyaretinde

Mimar Kemal Ortaokulu ve Bitlis Ahlat ilçesinin Taşharman İlk ve Ortaokulu “Değerler Eğitimi” kapsamında “Birlik, Beraberlik, Kardeşlik” temasını, fiili olarak gerçekleştirmek amacıyla “Biz Ezelden Kardeşiz” adlı bir proje düzenledi. Mimar Kemal İlk ve Ortaokulu Müdürü Yasin Demirci ve Bitlis Ahlat Taşharman Köyü ilk ve Ortaokulu Müdürü Bilal Uludağ’ın çalışmaları doğrultusunda, projenin uygulanması için 25 Mayıs Pazartesi günü, Bitlis Ahlat’tan bir idareci iki öğretmen ve beş erkek öğrenci ve sekiz kız öğrenci olmak üzere Ankara’ya geldiler. Belirlenen program çerçevesinde, Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ı 27 Mayıs Çarşamba günü, makamında ziyaret ettiler ve proje hakkında bilgi verdiler. İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, ziyaretten memnuniyetini dile getirdi.

Proje kapsamında, misafir öğrencilerin, Mimar Kemal İlk ve Ortaokulu öğrenci kardeşlerine Bitlis’ten gelirken yanlarında getirdikleri mektupları vermesiyle öğrenciler arasında bir bağ oluştu. Proje şiiri olan “Biz Ezelden Kardeşiz”  bestelenerek, her iki okulda ve ziyaret edilen kurum ve kuruluşlarda öğrenciler tarafından seslendirildi, kardeşlik duygusu vurgulandı. Misafir oldukları süre zarfında öğrenciler kaynaşarak dostluklar kurdular. Öğrenciler birbirlerinden ayrılırken gözyaşlarıyla uğurlandılar. Projenin ikinci ayağı olarak Mimar Kemal İlk ve Ortaokulu’ndan belirlenen on beş öğrenci, iki öğretmen ve bir idareci Ahlat’a giderek, projenin amacının ve kapsamının gelişmesi için gerekli ziyaretleri gerçekleştirecek

Ahlat Taşharman İlk ve Ortaokulu Makam Ziyaretinde

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.