ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı

Çankayalı öğrenciler yarıştı, “Demokrasi” kazandı.
Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı

            Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi” 11 Kasım 2015 Çarşamba günü, Çankaya İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Sibel Akbıyık başkanlığında, okul idarecileri, rehber öğretmenler, okul temsilcileri ve öğrencilerin katılımlarıyla  100.Yıl Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde  gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şube Müdürü Sibel Akbıyık, TBMM ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde yürütülen projenin önemini vurgulayan bir konuşma yaptı.

            Sibel Akbıyık konuşmasında, “Önce sınıflarında sonra okullarında başkan seçilerek buraya gelen sevgili başkanlarım, hepiniz bizim için çok kıymetlisiniz. İlçemizde, sizlerle birlikte çok güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum.”dedi. Akbıyık, bu projenin, demokrasi kültürünü özümsemiş bireyler yetişmesine önemli katkıda bulunacağını ifade ederek katılımlarından dolayı Çankayalı okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür etti.

            Şube Müdürü Sibel Akbıyık rehberliğinde gerçekleşen seçimde, istekli öğrenciler arasından açık oylama yoluyla sandık kurulu oluşturuldu.

İlçe temsilci adaylarının başvurularının alınması ve propaganda konuşmalarının ardından oylama işlemine geçildi. 

            Sayım sonuçlarına göre 173(yüz yetmiş üç) kişinin oy kullandığı,  bunlardan 164 (yüz altmış dört) oyun geçerli olduğu,  sandık kurulu tarafından tutanakla tespit edildi. 43 (kırk üç) adayın yarıştığı seçimde, en yüksek oy alan 100.Yıl Kız Teknik ve Meslek Lisesi adayı Dilara Lökbaş, Çankaya  ilçe temsilcisi seçildi. Çankaya IMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adayı Mustafa Çalışkan ikinci,  Anıttepe Anadolu Lisesi adayı Ali Erbaş üçüncü oldular.

 

 

            Adil, şeffaf ve yönergesine uygun bir şekilde gerçekleştirilen bu seçimle; Çankayalı Öğrenciler, Demokrasi Sınavı’nı bir kez daha başarıyla tamamlamış oldular.

Okul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi YapıldıOkul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi YapıldıOkul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi YapıldıOkul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi YapıldıOkul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi YapıldıOkul Meclisleri İlçe Temsilcisi Seçimi Yapıldı

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.