ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, İkinci Dönem Başı Müdürler Kurulu Toplantısı’nı Gerçekleştirdi.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, İkinci Dönem Başı Müdürler Kurulu Toplantısı’nı Gerçekleştirdi.

2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılının başlaması nedeniyle Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel başkanlığındaİkinci Dönem Başı Müdürler Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi

Ankara Atatürk Lisesi toplantı salonunda, 07 Şubat 2017 Çarşamba günü, saat 10.00’dayapılan toplantıya,İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in açış konuşmasıyla başladı. Mustafa Özel konuşmasında, “ Değerli şube müdürlerim, okul müdürlerim, 2018 yılının ilk toplantısına hoş geldiniz.Birinci dönem gibi ikinci dönem de inşallah sıkıntısız geçer.

Genel olarak ilçemizde uyumlu, ilkeli bir çalışma sistemi oluşturabildik. Özel zamanların özel durumları olabilir. Bizler de buna göre davranmalıyız. Ülkemizle ilgili hedefleri olan egemen güçler ve ülkemizdeki maşaları, amaçlarını gerçekleştirmek için hep gençlerimizi kullanmaya kalkıyorlar.

Gençlerimiz tecrübesiz, yaşlılarımız ise enerjisiz. Mevcut olan enerjimizi de birbirimizle gereksiz yere çekişerek boşa harcamaktayız. Bu güçler, bizi lüzumsuz konularla tartıştırıp kendi emellerine ulaşmaya çalışıyorlar.

Ülkemizin coğrafî ve tarihî geçmişinden dolayı bizimle uğraşanlar çok oluyor ve olacaktır da. Bütün bunlara rağmen bizler, millî birliğimizi ve varlığımızı korumak için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Bu dönem, kütüphanelerimizi okul koridorlarına taşıyacak, bu yeni projeyle öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlayacağız.

Değerlerler çalışmaları kapsamında, evrensel ve millî değerlerden birer tanesi okullarımız tarafından seçilip öne çıkarılacak. Okula gelen velilerimiz bu değerleri görecek. Öğretmen, öğrenci ve velilerimizle beraber bu değerleri ele alıp görünür, herkese dokunur faaliyetler gerçekleştireceğiz. Değerlerle ilgili çeşitli faaliyetler yapıp kısa filmler hazırlayacağız.

Memleketimizin en önemli meselelerinden biri de bu memleketin ferdi olan, insanımızı seven, geçmişini bilen insanlar yetiştirebilmektir. Yanlışa dur diyecek nesiller yetiştirmeliyiz. 15 Temmuz’da bu nesli karşımızda gördük. Vatan ve bayrak sevgisine sahip nesli yanımızda bulduk.

İHH Kardeş Okul Projeleri ile her okulun en az bir yetim kardeş belirlemesini ve dünyanın dört bir yanında ülkemize gelen yetimlere yardım edilmesini amaçlıyoruz. Okullarımız aracılığıyla bizler de yetimlerimize yardım edeceğiz. Unutmayalım ki sadaka belayı def eder.

Yine, Cumhurbaşkanımız ve eşleri tarafından başlatılan bir projeyle okuryazar olmayan insanlarımıza okumayı yazmayı öğreteceğiz.

Özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımızla ve velilerimizle daha fazla ilgilenelim, onlarla sık sık görüşelim. Onlara daha fazla yardımcı olmaya çalışalım. Amacımız, hizmettir. Allah, hizmet etmeyi hepimize nasip etsin.

Peygamberimiz, ‘Zorlaştırmayınız, kolaylaştırınız.’ demiş. Bizler de hizmetlerimizi kolaylaştıracağız. Üzerimizde kul hakkı kalmayacak şekilde hizmet vereceğiz. Sıkıntıları, kartopu şeklindeyken çözmeli, çığ olup bize dönmesini engellemeliyiz.

Yöneticilerimiz, güzelliği ödüllendirecek, problemleri öncelikle iyilikle çözmeye çalışacağız. Sonuç alamazsak yönetmelikler çerçevesinde bu problemleri çözeceğiz.

Okul müdürleri, bizim her şeyimiz. Zorunlu durumlar dışında okullarınızda bulunun, okulunuza sahip çıkın. Okul ve çevresini daima kontrol edin.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak kapımız herkese açık. Her türlü konuyu bizlerle görüşebilirsiniz. Çalışmalarınız hakkında bilgi verip görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu duygu düşüncelerle, çalışma ve çabalarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, ikinci dönemin öğrenci, öğretmen ve velilerimize; vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyor,hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”dedi.

 İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in konuşmasını tamamlamasından sonra şube müdürleri söz alıp sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgi verdi.

Toplantı, şube müdürlerinin konuşmalarının ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönemine ait iyi niyet temennileriyle tamamlandı.

 

07-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-201807-02-2018

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.