ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, İkinci Yarıyıl Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

 İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, İkinci Yarıyıl Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılının başlaması münasebetiyle Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel başkanlığında, okul müdürleri toplantısı yapıldı

Nevzat Ayaz Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda, 10 Şubat 2017 Cuma günü, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in başkanlığında yapılan toplantıya şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in açış konuşmasıyla başladı. Özel konuşmasında, “ Hepiniz hoş geldiniz.Burada çok samimi bir atmosferde, motivasyonu oldukça yüksek olduğuna inandığım siz değerli müdürlerimizi görünce çok mutlu oldum.

 Biz, Çankaya Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 150 bin öğrenci ve 20 bine yakın öğretmenle büyük bir aileyiz.Çok şükür, okullarını ve öğrencilerini sahiplenen siz değerli müdürlerimizin sayesinde, üzücü bir olay yaşamadan birinci dönemi huzurlu,sağlıklı ve başarılı bir şekilde tamamladık.İkinci yarıyılın da aynı biçimde tamamlanacağına kalpten inanıyorum.” dedi.

Daha sonra, şube müdürleri söz alarak sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgi verdi.

Şube müdürlerinin konuşmalarını takiben İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada, “Vatan sevgisi, bayrak sevgisi bizim en önemli değerlerimizdir. Küresel ve emperyalist güçlerin saldırısı altında olan ülkemiz ve dünyamızın içinde bulunduğu bugünkü durum, bu değerlerin önemini daha iyi kavrayıp bunları, öğrencilerimize etkili bir şekilde öğretmemizi, benimsetmemizi gerektiriyor.

 Unutmayalım ki Batı’nın bugünkü gelişmişliğinin altında, Afrika’nın, Afganistan’ın ve Suriyeli kardeşlerimizin gözyaşları bulunmaktadır.

Peygamberimiz’in bir hadisini size hatırlatmak isterim: ‘Hepiniz yöneticisiniz ve hepiniz yönettiklerinizden sorumlusunuz.’Sorumluluk bilincinin önemine vurgu yapılan bu hadiste, idarecilik ve aile yönetimi gibi başkalarına karşı yükümlülük içeren görevleri üstlenenlerin daha ağır sorumluluk taşıdıklarına işaret edilmektedir.

Bizler, her zaman yaptığımız gibi Peygamberimiz’in bu sözlerini kendimize rehber edinmeliyiz. Yöneticiler olarak sorumluluğumuz altındaki öğrenci ve öğretmenlerimizi başsız bırakmadan onlara sahip çıkmalı ve her daim hareketlerimizle ve sözlerimizle rehber olmalıyız.” dedi. Mustafa Özel, konuşmasını şöyle sürdürdü. “Kıymetli müdürlerimiz, lütfen unutmayın, şairin dediği gibi ‘Sevdiğiniz kadar sevilirsiniz.’

Bu toplantıyı yapmaktaki tek amacımız nedir biliyor musunuz?  Öğrencilerimiz…

Biz nasıl evlat yetiştirmek istiyorsak öğrencilerimizi de öyle yetiştirmeliyiz. Öğrencilerimiz hayata hazır olmalı ve hayata atılınca zorluk çekmemeli. Onlara; sevgiyi,saygıyı,merhameti,yoksullara yardım etmeyi öğretelim. Edebiyat,fizik,coğrafya ve diğer derslerimizde elbette önemli. Ama öğretim formal olarak belirlenmiş zaten.Bunlar zaten yapılacak,bunda şüphe yok.Ben diyorum ki çocuklarımız, eğitim hayatlarının sonunda, annesine, babasına,topluma,millete ve devlete nasıl faydalı olabileceklerinin kaygısı içinde olsunlar.

 Bütün bunları yapabilmek için de biz yöneticiler, belirli aralıklarla kendimizi kontrol etmeyi bilmeli, varsa bir yanlışımız bunu düzeltmeninçabası içinde olmalıyız.Öğretmen,öğrenci, veli işbirliğine önem vermeli ve hep problemleri çözme yönünde çaba göstermeliyiz. Çabamız, insanların gönüllerine yol bulmak olmalı.”

 Okullarda tasarruf tedbirlerine göre hareket etmenin öneminivurgulayan Özel, öğrencilere de elindeki kaynakları en verimli şekilde nasıl kullanabileceklerini öğretmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Özel,“Dertlerinizi dinlemeye hazırız. Hepimiz eleştiriye açık olmalıyız. Şunu özellik-le vurguluyorum. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz, bizim başımızın tacıdır. Onlara karşı pozitif ayrımcılık yapmalıyız. Onlar bizim için çok değerliler. Onların taleplerini karşılamada hepimiz bütün imkânlarımızı seferber etmeliyiz. 

Bu konuda her türlü talebi karşılamak için elimizden geleni yapacağımıza İlçe Millî Eğitim Müdürü olarak ben de söz veriyorum.

 Son olarak şunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bizim buradaki varlığımızın tek ve asıl amacı öğrencilerimizdir. Onlar bizim gözbebeğimizdir.

Bu duygu düşüncelerle, çalışma ve çabalarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, ikinci yarıyılın öğrenci, öğretmen ve velilerimize; vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyor,hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Toplantı, 2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci dönemine ait iyi niyet temennileriyle tamamlandı.

11-02-201711-02-201711-02-201711-02-201711-02-201711-02-201711-02-201711-02-201711-02-2017

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.