ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, İkinci Yarıyıl Özel Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

 İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, İkinci Yarıyıl Özel Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

2016-2017 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyılının başlaması münasebetiyle özel okul müdürleri toplantısı yapıldıAnkara Özel Tevfik Fikret Okulları konferans salonunda, 21 Şubat 2017 tarihinde yapılan toplantıya Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa özel’in açış konuşmasıyla başladı. lçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel konuşmasında, özel okulların başarısında en büyük payın okul müdürlerinin ve beraberindeki öğretmenlerin olduğunu belirtip başarıda sosyal, kültürel faaliyetlerin önemi üzerinde durdu.

Mustafa Özel, özel okulların eğitim sistemi içinde önemli bir işlevi yerine getirdiğini belirtip özel okulların kendi idareci ve öğretmenlerini seçme imkânına sahip olmalarının başarıyı artıran bir unsur olduğunu vurguladı.

1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunu’nun esas alarak burada öngörülen “ Türk Milleti’nin millî, ahlakî, insanî, manevî ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı   öğrenciler yetiştirmenin” esas hedefleri olduğunun altını çizen Özel, okul müdürlerinden bu konuda hassasiyet göstermelerini istedi. Özel okullarda, Millî Eğitim Bakanlığı’nın seçmeli dersler olarak müfredata koyduğu Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammet’in Hayatı derslerinin seçilmesinde öğrencileri, velileri teşvik etmek ve bilgilendirmek gerektiğini belirtti.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün bu sene düzenlemiş olduğu yarışmalara özel okulların vermiş olduğu desteği büyük bir takdirle karşıladıklarını ve hepsine gönülden teşekkür ettiğini, bu desteğin de bu şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi. Şehitlerimizin yakınlarına ve gazilere minnet borcumuzu, onlara sahip çıkarak ödemeye gayret göstermemiz ve her daim yanlarında bulunmamız gerektiğini ifade etti.

Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır ise konuşmasında, herkesi selamlayıp eğitimin her şeyin başı olduğunu, bu yüzden fedakârlık ve emek gerektiren zor bir iş olduğunu vurguladı.

 Günümüzde özel okulların eğitimdeki yerinin ve yükünün arttığını bu sayede kamu hizmetine önemli bir destek sağlandığını ifade etti. Bu zorlu süreçte, özel okullara kapısının her zaman açık olduğunu, her an yardıma hazır olduklarını belirtti. TEOG’da Ankara’da en başarılı ilçenin Çankaya olduğunu, bu başarıyı ahlaklı, vatan ve bayrak sevgisiyle yoğrulmuş gençlerle taçlandırmak gerektiğini söyledi. Gençlerimizin ruh dünyalarına hitap ederek onları geleceğe hazırlamak eğitimcilerin aslî görevi olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.

 Şube Müdürü Hamdi Bıyıklıoğlu’nun yapmış olduğu sunumla toplantı tamamlandı.

 

 22-02-201722-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-2017

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.