ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı, 13.09.2017 tarihinde, saat 12.30’da, Ankara Atatürk Lisesi’nin konferans salonunda yapıldı

Toplantıya, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in açış konuşmasıyla başladı. Mustafa Özel, “ Hepiniz hoş geldiniz.” diyerek toplantı gündemi hakkında bilgi verdi.  

“Siz değerli müdürlerimizle birlik yeni bir eğitim öğretim yılını daha huzurla, sağlıkla karşılamanın heyecanı içindeyiz. Emeğini esirgemeyen siz değerli müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Okul kantinlerin işleyişine dikkat edilmesini ve öğrencilerin ihtiyaçlarının tam olarak karşılayacak şekle getirilmesini istedi. Okul çevresindeki metruk binaların belirlenip ilçeye bildirilmesini, okul servisleri konusunda hassas davranmalarını ve öğrenci güvenliğinin tam olarak sağlanmasını önemle vurguladı.

Daha sonra, şube müdürleri söz alarak sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgi verdi.

Şube müdürlerinin konuşmalarını takiben İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada, “Vatan sevgisi, bayrak sevgisi bizim en önemli değerlerimizdir. Bu değerlerimizi öğrencilerimize aktarmak temel görevlerimizdir.

Yöneticiler olarak sorumluluğumuz altındaki öğrenci ve öğretmenlerimizi başsız bırakmadan onlara sahip çıkıp her daim hareketlerimizle ve sözlerimizle onlara rehber olalım.

Biz nasıl evlat yetiştirmek istiyorsak öğrencilerimizi de öyle yetiştirmeliyiz. Onlara; sevgiyi, saygıyı, merhameti, yoksullara yardım etmeyi öğretelim. Çocuklarımıza, eğitim hayatlarının sonunda, annesine, babasına, topluma, millete ve devlete nasıl faydalı olabileceklerini öğretelim.” dedi.

Bu çağın en önemli özelliğinin iletişim olduğunu, her temasın bir iz bıraktığını dolayısıyla herkesle sürekli iletişim içinde olunmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, “Çalışma ve çabalarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Toplantı, iyi niyet temennileriyle tamamlandı.

 

13-09-201713-09-201713-09-201713-09-201713-09-201713-09-2017

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.