ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı, 10.09.2018 tarihinde, saat 14.00’da, Dikmen-Nevzat Ayaz Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin konferans salonunda yapıldı.
İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı Yapıldı.

 

 

Toplantıya, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından, Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır’ın açış konuşmasıyla başladı.

 Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, Çankaya’nın Türkiye’nin göz bebeği olan en merkezî ilçesi ve okullaşmanın fazla olduğu ilçelerden biri olduğunu söyledi. Okul müdürlerinin öğrenciyle, öğretmenle ve veliyle sürekli iletişim içinde olmasını istedi.

Başarının önemli olduğunu ama asıl önemli olanın kişilik olduğunu, öğrencilerin her yönden iyi yetiştirilmesi ve geleceğin mimarının çocuklar olduğunu vurguladı. Okul müdürlerinin herkesle iyi iletişim içinde olmalarını, zamanı ve kaynakları etkili kullanmalarını belirtip okul müdürlerine kapısının daima açık olduğunu söyledi.

Okul müdürlerine her türlü yardıma hazır olduğunu vurgulayıp 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlı olmasını temenni ederek konuşmasını tamamladı.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, “Hepiniz hoş geldiniz.” diyerek toplantı gündemi hakkında bilgi verdi. Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır’a verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederek kendilerini aralarında görmekten duyduğu büyük onuru ve memnuniyeti belirtti.

Okul Müdürlerine, “Siz değerli müdürlerimizle birlikte yeni bir eğitim öğretim yılını daha huzurla, sağlıkla karşılamanın heyecanı içindeyiz. Emeğini esirgemeyen müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Daha sonra, şube müdürleri söz alarak sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgi verdi.

Şube müdürlerinin konuşmalarını takiben İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, okul müdürlerine hitaben, “Eğitim yılına güzel başlar, güzel bitiririz, inşallah. Okul müdürlerimiz ekip ruhuyla hareket etmeli, ellerini her zaman taşın altına koymalı. Öğretmenlerine ve öğrencilerine gönül gözüyle bakmalı, onların gönüllerine dokunmalı.

Çocuklarımıza, çevre ve temizlik sorumlulukları kazandırmalı, okullarını ve çevrelerini temiz tutup korumayı öğretmeliyiz.

Her öğrencinin içinde olacağı bir sınıf ve okul projesi hazırlamalı ve 2023 hedeflerine ulaşmaya çalışmalıyız.

Biz nasıl evlat yetiştirmek istiyorsak öğrencilerimizi de öyle yetiştirmeliyiz. Onlara; sevgiyi, saygıyı, merhameti, yoksullara yardım etmeyi öğretelim. Çocuklarımıza, eğitim hayatlarının sonunda, annesine, babasına, topluma, millete ve devlete nasıl faydalı olabileceklerini öğretelim.” dedi.

Bu çağın en önemli özelliğinin hız ve iletişim olduğunu, her temasın bir iz bıraktığını dolayısıyla herkesle sürekli iletişim içinde olunmasının çok önemli olduğunu vurguladı. Okul müdürlerinden problemlerde çözümün bir parçası olmalarını isteyip vefat eden eğitim çalışanlarına Allah’tan rahmet diledi.

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, “Çalışma ve çabalarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, başarılar diliyorum.” diyerek konuşmasını bitirdi.

Çankaya Kaymakamı Kadir Çakır, toplantılara ev sahipliği yapan okul müdürleri başta olmak üzere bütün okul yöneticilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ülkemizin gerçek mimarları olan çocuklara dokunmak istediklerini ve işini iyi yapan insanlar olarak yetiştirmek istediklerini söyledi.

Başta İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel olmak üzere şube müdürlerine, okul müdürlerine teşekkür edip başarılar diledi.

Toplantı, iyi niyet temennileriyle tamamlandı.

         

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  11-09-201811-09-201811-09-201811-09-201811-09-201811-09-201811-09-2018 

      

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.