ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı
İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

                Değerli okul yöneticilerimiz, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve kıymetli velilerimiz, 2015-2016 eğitim-öğretim yılına ulaşmanın sevinci ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

                Günümüzde eğitim, teknolojik ilerlemelerin katkısı ile toplumsal ve kültürel bütünleşme ve gelişmelerin yönetilmesindeki en etkili araç olarak uygulanmaktadır. Bu bağlamda bizler de çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan “eğitimli insan gücü” olarak yetiştirmek için gayret göstermeye devam etmekteyiz. Amacımız bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, sorgulama becerisi gelişmiş, bilgiyi bulabilen ve paylaşabilen, hayat boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, teknolojiyi kullanabilen, dinamik, öz güvenli, millî ve manevi değerlerine bağlı, farklılıklara, insan haklarına saygılı, sağlıklı ve güçlü bir nesil yetiştirmektir. Bu güçlü yetişmiş nesillere ulaşmak üzere, okul yönetimi, öğrenci velileri ve öğretmenlerimizin rehberliğinin yanında, ailenin desteği ve ilgisi ile okul-aile-çevre işbirliği sağlanmalıdır. Böylece bu üç esasa dayalı işbirliği ile çocuklarımız arzu ettiğimiz kaliteli eğitime ulaştırılabilecektir.

                Çocuklarımızın ve gençlerimizin spor, sanat gibi okul dışı çeşitli faaliyetlerde bulunulması sağlanarak, olumsuz tutum, ortam ve alışkanlıklardan uzak tutulması eğitim anlayışımızın bir parçası olmalıdır.

                Sevgili öğrenciler; 

                Sizler, teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip ettiğiniz kadar millî, manevi değerlerlerimize bağlı bir nesil olarak da milletimizin güvenini sağlayacaksınız. Öğretmenlerinizin yönlendirmesiyle yapacağınız çalışmalarda, hem içsel hem de sosyal olarak size kattığı kazanımların değerlerinin eşsiz olduğunu göreceksiniz. Kendinize hedef koyarak, düzenli ve disiplinli çalışarak başarıya ulaşacağınıza inancım tamdır.

 

                Değerli veliler;

                Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, bizim geleceğimiz, güvencemiz ve en kıymetli varlıklarımızdır. Onların, aklın ve bilimin rehberliğinde yetiştirildiği bu uzun eğitim sürecinde, öğretmenleri ve okulu ile iletişim içinde olmanız çocuğunuzun başarısını olumlu yönde etkileyecektir.

                 Kıymetli meslektaşlarım,

                 Sizlerin, öğrencilerimizin iş bölümü paylaşımı, birlikte iş yapabilme becerisi, anlaşma, hak ve sorumluklarını gerçekleştirme, sorgulama kabiliyetlerinin geliştirilmesine olanak sağlamanız, eğitim açısından oldukça önemlidir. Eğitim ve öğretim sürecine fedakârca önderlik ve rehberlik eden her bir meslektaşıma gönülden inanıyor ve ufuk açan her türlü çalışmanın destekçisi olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

                  Bu duygu ve düşüncelerle,  ilçemizde başarıyı daha yükseklere taşımak,  eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşılabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları sürdüreceğimizi  bir kez daha ifade ediyor; 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                 Mehmet YILMAZ

 

                                                                                            İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.