ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

“Küçük hanımlar, küçük beyler; hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve mutluluk parıltılarısınız.”    Mustafa Kemal ATATÜRK
İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

             “23 Nisan 1920” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihin yıl dönümüdür. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünden hareketle, meclis iradesinin millet iradesinden aldığı güçle Cumhuriyet ilan edilmiş, bu sayede kapsamlı reformlar hayata geçirilerek, güçlü yarınların temelleri atılmıştır.

            O gün,  millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, bizleri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız unutulmamış, onlara duyulan sevgi ve güvenin ifadesi olarak bayram ilan edilmiştir.

              Sevgili öğrenciler,

             Sizler asil bir milletin, köklü ve büyük bir medeniyetin evlatlarısınız. Bu kutsal ve büyük emaneti, sizler gelecek nesillere taşıyacaksınız. Sizlerin geleceğin yetişkinleri, anne babaları, meslek sahibi bireyleri, yöneticileri olarak yarınlara en iyi şekilde hazırlanabilmeniz için biz eğitimciler, okullarımızı çağın bilim ve teknolojisi ile donatmaya, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmeye devam edeceğiz.

             Bu bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, meclisimizin ilk üyelerini, millî mücadelede yer alan kahraman gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor; her çocuğu bir çiçek gibi yetiştiren fedakâr öğretmen arkadaşlarımın ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.

 

 

 

Mehmet YILMAZ

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.