ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenleriyle İstişare Toplantısı Yaptı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi Öğretmenleriyle İstişare Toplantısı Yaptı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, 08.03.2017 tarihinde, Ankara Atatürk Lisesi konferans salonunda, resmî okulların Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenleriyle istişare toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Özcan Güngör, Şube Müdürü Şerafettin Delialioğlu, Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından program, Kurân-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Toplantının açış konuşmasını yapan İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel, “ Dava Arkadaşlarım, Sayın Hocalarım, hepiniz hoş geldiniz!” diyerek toplantıya katılanları selamladı.

Özel, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ İnfitâr suresiyle toplantımıza başladık. Hepimizin yaratılışının bir amacının olduğunu ve mutlak surette, zamanı gelince hesap vereceğimizi vurgulamak istedik. Hepimizin toplumda, sokakta, okullarımızda daha fazla neler yapabileceğimizi düşünmemiz lazım. Bakanlığımızın da bu konuda ‘Değerler Eğitimi’ noktasında ciddi çalışmaları var. Kurân- Kerim ve Arapçanın seçmeli ders olarak verilmesi yine büyük bir gelişme.

Biz de İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl ilk defa hayata geçirdiğimiz “Doğruların Hikâyesi” ve “Gönül İkliminin Sultanları”  projeleriyle örnek şahsiyetleriyle dünyaya rehberlik yapmış Müslüman devlet adamlarını, mütefekkirlerini, âlimlerimizi gençlerimize bir kez daha anlatmak istedik. İslam’ın evrensel mesajını öğrencilerimize vermek için çabalıyoruz.

Hepimiz Kurân’ın muhatabıyız. O yüzden, öğrencilerimizin dertleriyle dertlenmek de en fazla görev bize düşer. Öğrencilerimize, gerçek iman sahibi bir Müslüman’ın karıncayı bile incitemeyeceğini, gülümsemenin bir sadaka olduğunu, insanlara faydalı olmanın en büyük ibadet olduğunu anlatmamız lazım. Bir Müslüman kesinlikle şiddet uygulayamaz.  Ben Peygamberimizin bir tokat attığını bile duymadım. Öğrencilerimize lütfen bunu anlatın.”

Mustafa Özel, “Gönüllere girmeye çalışalım. Her zaman sizi dinlemeye hazırım. Davanız, davamızdır.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Toplantıya katılan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özcan Güngör, yaptığı konuşmada okullarda din eğitimi değil, din öğretimi yapıldığını belirterek “Medeniyet Yolcuları” ismiyle devlet tarafından başlatılan projeye başta Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmenlerinin destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Görüş, öneri, dilek ve temennilerle toplantı sona erdirildi. 

 

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.