ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

        

Milletimizin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919, Anadolu'da, özgürlük ve var olma meşalesinin tutuşturulduğu,  kahramanlıklar ve fedakârlıklarla doldurulan yeni altın sayfaların açıldığı önemli bir gündür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışıyla şanlı milletimizin vatan, bayrak sevgisi ve sonsuza dek özgür yaşama azim ve kararlılığı, bu mukaddes topraklar üzerinde kötü emelleri olanlara kesin bir dille anlatılmış oldu.

Yüz yıl önce başlayan istiklal mücadelemiz bugün de devam etmekte, Atatürk'ün geleceğin güvencesi olarak gördüğü gençliğe armağan ettiği bu bayramdan aldığımız güçle biz eğitimciler de birlik içinde, gece gündüz demeden çalışmakta ve ülkemizi her yönden muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak gençler, evlatlar yetiştirmekteyiz.

Bizi biz yapan maddî ve manevî değerlerimizden kopmadan, evrensel değerlerle bezenmiş yeni nesilleri, yani şairimizin dediği gibi "Asım'ın nesli için çalışmak." bizim en büyük ve en önemli görevimizdir.   

Çankaya eğitim ailesi başta olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı canı gönülden kutluyor, evlatlarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                                         

                                

                                                                                                           Mustafa Özel

                                                                                                  İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.