ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Mesajı

Değerli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz ve Sayın Velilerimiz,

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının ikinci yarıyılının ilk ders zilinin çalmasıyla Çankaya ilçemizde bulunan tüm resmî ve özel eğitim kurumlarında bulunan evlatlarımız ders başı yapacak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz, iki haftalık yarıyıl tatili ardından yeniden bir araya gelmenin ve dinlenmiş olarak ikinci döneme başlamanın sevincini yaşayacaklar.

Bir ülkenin varlığını güçlü bir şekilde devam ettirebilmesi için geleceğimizin teminatı olan gençlere gereken değeri vermesi gerekmektedir. Gelişme ve güçlenme ise ancak genç zihinlerin manevî ve millî değerleri doğru ve etkili bir şekilde öğrenmesiyle gerçekleşebilir.

Gençlerimize, çalışmayı, üretmeyi, idealistliği ve düzgün bir hayat görüşünü aşılayabilme süreci ise ailede başlar ve okulda devam eder. Geçmişini çok iyi bilen, bugününü çok iyi anlayan, geleceği için çok büyük hayalleri olan gençlerimizin iyi yetişmesi geleceğimizin güvencesi olacaktır. Burada en büyük görev,nesillerimizi yetiştirmek için görevlerini büyük fedakârlık ve gayretle yürüten öğretmenlerimize düşmektedir.

Velilerimiz ise bu kısa tatil sonrası, evlatlarımıza olan desteklerini daha da artırmalı, daha güvenli, huzurlu eğitim ve öğretim ortamlarıyla evlatlarımızı, aydınlık geleceğe ulaştırmanın çabası içinde her zamanki gibi bizlerle beraber olmalılar.

Bu duygu ve düşüncelerle 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde öğretmenlerimize,öğrencilerimizeve ailelerimize başarılı, sağlıklı ve huzur dolu bir eğitim öğretim dönemi diliyor, saygılarımı sunuyorum.

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.