ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel’in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlk emir olan “Oku!” emrini kendine ilke edinen ve en meşakkatli mesleklerinden birini icra eden siz değerli öğretmenlerimizin geleceğin temelini oluşturan evlatlarımızı en iyi, en güzel, en donanımlı olarak yetiştirmek için özveriyle çalışmakta olduğunuza şahit olmanın mutluluğunu ve onurunu yaşamaktayız.

“Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, 24 Kasım 1928 tarihinde, Meclis tarafından verilmiş. Atatürk, bu unvanı büyük bir gururla kabul etmiştir.

Bizler de siz değerli öğretmenlerimizi kendimize rehber edinip açtığınız bilim yolunda yürümenin gayreti içindeyiz. Peygamberlik mesleği olan öğretmenliği, her türlü fedakârlıkla yapan öğretmenlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz.

Geleceğe emin adımlarla yürüyebilmemiz için kendini, geçmişini bilen güçlü nesillere ihtiyacımız var. Bu gençliğin yetişmekte olduğuna 15 Temmuz’da şahit olduk. Demokrasimizi yok etmek ve millet hâkimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele eden ve bu uğurda, gazilik ve şehitlik gibi yüce makamları kazanan gençlerimiz bunu bize ispat etti.

İnsan sevgisiyle dolu yüreklerinizle taçlandırdığınız bu mübarek mesleğin bir ferdi olarak sizlerle ve gençlerle büyük onur duymaktayız. Siz değerli öğretmenlerimizin çalışmaları sonunda, evlatlarımızı başarıyla yetiştirecek ve geleceğin güçlü Türkiye’sini oluşturacağımıza gönülden inanıyorum.

24 Kasım 1981 tarihinden bu yana “Öğretmenler Günü” olarak kutlanan bugünde, eğitim ailesine emeği geçen ve bu uğurda şehit düşen öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, halen görev yapan ve emekli olan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en samimi duygularımla kutluyorum.

 Atatürk’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” veciz cümlesiyle sözlerimi tamamlıyor,  sağlık ve başarı temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

           

                                                                                                               Mustafa Özel
                                                                                                         İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.