ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Dünyanın en zor ama en kutsal mesleğini icra eden siz değerli öğretmenlerimiz; bilginin, sevginin ve saygının öncüleri olarak, geleceğimizin modern, güçlü Türkiye’sini oluşturma gayreti içindesiniz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 24 Kasım 1928 tarihinde, Meclis tarafından kendine verilen  “Millet Mektepleri Başöğretmeni” unvanını kabul ederek mesleğini fedakârca ifa eden öğretmenlerimize ne kadar büyük değer verdiğini göstermiştir.

Ana kucağından mezara kadar rehber edindiğimiz siz değerli öğretmenlerimiz, Hz. Ali’nin “ Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”  sözünden hareketle hem bizler hem öğrencileriniz için çok kıymetlisiniz. 

Öğretmenlik, aynı zamanda peygamberlik mesleğidir. Millî ve manevî değerlerle donanmış nesilleri sizler yetiştireceksiniz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Daha da güçlenip ilerlememiz için güçlü nesillere ihtiyacımız var. Esasen, bu neslin yetişmekte olduğunu, 15 Temmuz gecesi demokrasimizi yok etmek ve millet hakimiyetine son vermek isteyen şer odaklarına karşı kahramanca mücadele eden gençlerimiz gösterdi.

İnsan sevgisiyle dolu yüreklerinizle taçlandırdığınız bu onurlu mesleğin bir ferdi olarak yetiştirdiğiniz bu kahraman gençlerle büyük gurur duymaktayım. Çünkü, sizlerin özverili çalışmaları sonucunda, gencecik fidanlarımızın ileride gür bir ormana dönüşeceğine kalpten inanıyorum.

24 Kasım 1981 tarihinden bu yana  “Öğretmenler Günü” olarak kutlanan bugünde, görev başında hayatını kaybeden, şehit düşen bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, hâlen görev yapan ve emekli öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü canı gönülden kutluyorum.

Sağlık ve başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Mustafa ÖZEL
Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.