ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı.

 İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı.

    Cumhuriyetimiz, milletimizin bağımsızlığına kastedenlere karşı kendi maddî ve manevî değerleriyle gözünü kırpmadan yürüttüğü millî mücadelenin sonucudur.

    İstiklâl Savaşı’yla ismini tarihe yeniden yazdıran kahraman, fedakâr milletimiz, cumhuriyetin ilânıyla sonsuza kadar hür ve bir arada yaşama azim ve kararlılığını dünyaya bir kez daha göstermiştir.

    15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız acı olay, cumhuriyetimizin ne kadar kıymetli bir yönetim şekli olduğunu bir kez daha gösterdi. Çünkü, tanklara ve uçaklara bedenlerini kahramanca siper eden, cumhuriyetine, demokrasisine, kendi iradesine sahip çıkan, millî ve manevî değerleri benimsemiş yeni nesil oldu.

    Bizler de milletçe, 2023 hedeflerimize ulaşmak için el ele vermeli, tek yürek olmalı, yarınların güçlü ve başı dik Türkiye’sini inşa etmek amacıyla ilmi kendimize rehber etmeli, gece gündüz çalışmalı ama çok çalışmalıyız.

    Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun  93. yılını idrak ettiğimiz bugün; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazi ve şehitlerimizi şükran ve rahmetle anıyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en samimi duygularımla kutluyorum.  

 

Mustafa ÖZEL
        İlçe Millî Eğitim Müdürü       

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.