ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 96. yıldönümünü,  milletçe bir arada ve başımız dik olarak yaşama azmi ve kararlılığı içinde bir kez daha idrak etmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

 96 yıl önce “Ya istiklâl ya izmihlâl!” düşüncesiyle bütün imkânsızlıklara rağmen yediden yetmiş yediye tüm milletimiz, millî ve manevî değerlerine canı pahasına sahip çıkmış, varlığına kasteden güçlere karşı koymuştur.

Bundan sonra da birlik ve beraberliğimizi hedef alan iç ve dış unsurlar, binlerce yıllık devlet geleneğimiz in ve milletimizin sahip olduğu üstün hasletler karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacak ve milletimiz birlik içinde mukaddes yürüyüşüne daha da güçlenen adımlarla devam edecektir.

30 Ağustos 1922 tarihinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ve Kurtuluş Savaşı’mızı kahramanlıkla taçlandıran, Başkomutanlık Meydan Muhaberesi´nin 96. yıldönümü ile Zafer Bayramı’mızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklâl Savaşı’mızın büyük kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve tarih yazan gazilerimizi rahmet,  minnet ve şükranla anıyorum.

15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, istiklâl ve istikbaline sahip çıkmak için sokağa çıkarak mücadele eden ve bugün, ekonomik ve siyasî bağımsızlığımıza yönelik saldırılar karşısında birlik ve beraberlik içinde hareket eden milletimiz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi´nin kahramanlık ruhunun halen dipdiri yaşadığını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Bu vesileyle 96 yıl önce savaşan kahraman ecdadın yiğit evlatları olan 15 Temmuz Şehitleri´ne ve bütün şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah´tan rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. 

                                                                                                                                Mustafa ÖZEL

                                                                                                                          İlçe Millî Eğitim Müdürü 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.