ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in Yarıyıl Tatili Mesajı

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz,

Birlik ve beraberlik içinde çalışıp 2017-2018 eğitim öğretim yılının birincidöneminin sonuna ulaşmanın onur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Sevgili Öğrenciler,

Hepiniz karnelerinizi almanın heyecanı içindesiniz. Kiminizin karnesi sizi mutlu edennotlardan kiminizin karnesi de sizi mutlu etmeyen notlardan oluşabilir.Karneniz nasıl olursa olsun daha iyisine ulaşmak için cesaretinizi, inancınızı, umudunuzu ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin. Tam tersine, bu tatili kendinizi yenilemek için bir fırsat olarak görün. Tatilinizi, yetersiz olan bilgilerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz süreç olarak değerlendirin. Unutmayınız ki " Karne, sizin derslerdeki performansınızın bir göstergesidir; kişiliğinizin değil.” Notlarınızdan mutlu değilseniz, çalışma alışkanlığınızı ve düzeninizi bir kez daha gözden geçirin. Unutmayınız ki karneniz nasıl olursa olsun sizler annenizin, babanızın, öğretmenlerinizin ve bizlerin en büyük zenginliği, güç kaynağısınız.

Kıymetli Veliler,

“Çankaya Eğitim Ailesi” olarak evlatlarımızı yarınlara hazırlamanın mücadelesini verdiğimiz bir dönemi daha tamamladık. Evlatlarımızın başarısında veya başarısızlığındaki mesuliyet hepimize aittir. Bu yüzden evlatlarımızı, sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı çocuklarımızın karnelerinde, sizlere yetersiz gelen notlar olabilir. Ancak bu durum, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edilebilir. Önemli olan, evlatlarımızı, güzel ahlâklı bireyler olarak yetiştirmektir. Ahlâk bilincine sağlıklı şekilde sahip olan insanlar, başarının ve mutluluğun anahtarına da sahip olmuş olur.

Çocuklarımızı, doğruluktan ayrılmayan, kimsenin hakkını yemeyen ve kendi hakkını yedirmeyen, vatanına ve milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirmeli, geleceğe güvenle bakan bireyler olmalarını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız sizlerin eseridir. Öğrencilerimize tatilde, dinlenmelerini,  sevdiği kitapları okumalarını, aileleriyle birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarını tavsiye edin. Sizler de bu kısa dönemi en iyi şekilde değerlendirip ikinci döneme sağlıklı ve hazır bir şekilde başlayın.

Bu duygu ve düşüncelerle, dönem boyunca fedakârca çalışan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, sevdiklerinizle birlikte huzur dolu bir tatil dönemi geçirmenizi canı gönülden diliyorum.        

                                                                                               

Mustafa Özel
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.