ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in Yarıyıl Tatili Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa Özel´in Yarıyıl Tatili Mesajı

 

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz,

Bugün, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının I.dönemini başarılı, verimli ve huzurlu bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğu içindeyiz.


Sevgili Öğrenciler;

        Hepiniz karnelerinizi aldınız. Karnenizdeki notlar ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi boş geçirilecek bir zaman dilimi olarak değil, aksine eksiklerinizi tamamlayacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz süreç olarak değerlendirmelisiniz. Unutmayınız ki " Karne, sizin akademik performansınızın bir göstergesidir; kişiliğinizin değil. Notlarınızdan memnun değilseniz, çalışma alışkanlığınızı ve düzeninizi gözden geçirerek başarınızı arttırabilirsiniz. Unutmayınız ki karneniz nasıl olursa olsun sizler anne-babanızın ve öğretmenlerinizin en değerli varlıklarısınız.

 

Kıymetli Veliler;

         Çocuklarımızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerimizin karnelerinde düşük notlar olabilir. Ancak bu, çocuklarımızın sistemli ve düzenli çalışmalarıyla her zaman telafi edebilecekleri bir durumdur. Önemli olan, güzel ahlâklı bireyler yetiştirmektir. Ahlâk bilinci yerinde olan bir öğrencinin hayatta başarısız olması düşünülemez.

Yavrularımızı doğruluktan ayrılmayan, kimsenin hakkını yemeyen ve kendi hakkını yedirmeyen, vatanına ve milletine hayırlı bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerimize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, aileleriyle birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak değerlendirmelerini tavsiye edin.

Bu duygu ve düşüncelerle, dönem boyunca fedakârca çalışan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.         

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.