İlçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar Türk, Eğitime Hazırlık Çalışmalarını Anlattı.
![İlçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar Türk, Eğitime Hazırlık Çalışmalarını Anlattı.](/meb_iys_dosyalar/2019_08/26150723_habewturk_2.jpg)
İlçe Millî Eğitim Müdürü Yaşar Türk, ulusal televizyon kanalı NTV'ye, 25.08.2019 Pazar günü, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı için okullarda yapılan son hazırlıklar hakkında bilgi verdi.
Yaşar Türk konuşmasında, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılında okutulacak ücretsiz ders kitaplarının ilçeye ulaştığını, Millî Eğitim Bakanlığının ücretsiz ders kitaplarının okullara dağıtımına başlandığı belirtti. Önümüzdeki hafta itibariyle ücretsiz kitap dağıtımlarının tamamlanmış olacağını; ayrıca, okulların bakım ve onarım çalışmalarının tamamlandığını, okulların haftaya eğitim ve öğretime tamamen hazır hale geleceğini söyledi.
Okul öncesi, birinci sınıf, beşinci sınıf ve dokuzuncu sınıf öğrencilerinin oryantasyon eğitiminin 5-6 Eylül 2019 tarihlerinde yapılacağını, bu sürecin öğrencilerimizin okula, çevreye, öğretmenlere ve arkadaşlarına uyum sağlama açısından çok önemli olduğunu ve bu süreçte birbirleriyle kaynaşmış olacaklarını vurguladı.