ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık'ın, Cumhuriyetimizin 100.Kuruluş Yıl Dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık'ın, Cumhuriyetimizin 100.Kuruluş Yıl Dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı...

 

               Ne mutlu bizlere ki millî varlığımızın tescili olan Cumhuriyeti, milletçe dünyanın saygın ve güçlü bir ülkesi olma yolunda 100. yaşına taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz.

              Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir.

               Biz de eğitim camiası olarak, zor şartlarda kazanılmış bu kutlu emaneti gelecek nesillere aktarmanın, onlar eliyle ülkemizi daha güzel günlere eriştirmenin sorumluluğunun taşıyor, bu bilinçle çalışıyoruz.

               Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

               Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve aziz milletimizin her bir ferdinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

 

                Nice Yüzyıllara...

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.