ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık'ın Göreve Başlama Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ayhan Işık'ın Göreve Başlama Mesajı...

             01 Ağustos 2022 Pazartesi itibariyle Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlarken, Türkiye'nin en büyük ve güzide ilçelerinden biri olan Çankaya'da görev yapacak olmanın gururu ve heyecanını yaşıyorum.

 

             Öncelikle şahsımı bu vazifeye lâyık gören Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer'e şükranlarımı arz ediyorum.

 

             İlçemizde bugüne kadar eğitim öğretim alanında çok güzel ve verimli çalışmaların yapıldığı açıkça görülmekte olup bu çalışmalara imza atan ilçe müdürlerimiz başta olmak üzere her kademedeki mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Eğitimin farklı kademelerinde hizmet etmiş birisi olarak, güzel ilçemize  yeni bir heyecan ve ruh ile hizmet etmeyi amaçlarken hep birlikte el ele vererek ilçemizi eğitim alanında daha ilerilere götürmenin gayreti içinde olacağız.

 

             Eğitim ve öğretim alanında yapılmış olan güzel ve kalıcı çalışmaları daha da geliştirmek ve bunlara yenilerini ekleyebilmek, etkin ve paylaşımcı sivil toplum ve katılım ilkelerine bağlı olarak toplumun bütün kesimlerini kapsayan işbirliği anlayışıyla hareket etmek düşüncesindeyiz. Eğitim ve öğretimin kalitesinin arttırılması için ilçemizdeki ve ilimizdeki bütün eğitim paydaşları ile el ve gönül birliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

             Değişen dünya şartları ve teknolojinin hızla gelişmesi, yetişmekte olan yeni nesillerin doğru ve sağlıklı bilgiler alması, milli ve manevi değerlerle donanması önkoşulumuz olup, bu bağlamda eğitimde kalite beklentilerini yükseltmeyi ve eğitim paydaşlarının sorumluluğunu arttırmayı amaçlamaktayız.

 

            Bu çerçevede eğitim sistemimizin; milli bir kişilik ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne ve geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişisel mutluluğun yanında toplumun ve insanlığın refah ve mutluluğundan da sorumlu olduğuna inanan, sağlıklı, disiplinli, çalışkan, dürüst, kendine güvenen, inançlı, yürekli, milli dayanışma ve uzlaşma içinde yaşayan nesiller yetiştirmekle de görevli ve sorumlu olduğumuzun bilincindeyiz.

 

            Bu görev bilinciyle; değerli yönetici, öğretmen ve personel arkadaşlarımın, bizlere emanet edilen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacaklarına olan güvenim tamdır.

 

            Tüm kurumlarımızda; sevgi, saygı, barış ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle birlikte eğitim adına çok önemli çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. 

 

            Eğitim ve  öğretim meselesinin, memleketimizin geleceğinin inşası sürecinde en önemli mesele olduğu düşüncesiyle; yönetici, öğretmen ve bütün mesai arkadaşlarımla birlikte yorulma bilmeksizin çalışırken, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve tüm hemşehrilerimizin desteklerini esirgememelerini ümit ve talep ediyorum.

 

            Yönetici arkadaşlarıma, öğretmenlerime İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz çalışanlarına, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kurumu temsilcilerine ve tüm velilerimize, öğrencilerimizin eğitim ve  öğretimi için, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da verecekleri destekler ve yapacakları katkılar için şimdiden teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

                                                                                                 

Ayhan IŞIK
Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.