ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yaşar Türk'ün, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yaşar Türk'ün, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı...

Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'un, "O şiir bir daha yazılamaz, O'nu ben de yazamam. O'nu yazmak için o günleri görmek, o günleri yaşamak lazım. O şiir artık benim değil, milletin malıdır. Benim, millete en kıymetli hediyem budur. Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın. İstiklal Marşı, aziz milletimizin yazdığı kahramanlık destanıdır" diye tanımladığı İstiklal Marşımızın; 'Millî Marş' olarak kabulünün 100. yıl dönümünü onurla ve gururla idrak ediyoruz.

Millî birlik ve beraberliğimizin simgesi,  ortak sesimiz, ortak vicdanımız,  esarete asla boyun eğmeyeceğimizin eşsiz ifadesi olan İstiklâl Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. yıl dönümünde,  "Allah bir daha bu millete İstiklâl Marşı yazdırmasın" diyen Millî Şâirimizin duâsına "Âmin" diyerek,  ömrünü vatan ve millet hizmetine adayıp, Hakk'ın sesi olan İstiklâl Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u, tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

 Nice 100 yıllara...

 

 

Yaşar TÜRK
Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.