ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yaşar Türk'ün, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yaşar Türk'ün, 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama  Mesajı...

          Eğitimin ruhu öğretmendir. Öğretmenler ise toplumdaki sosyal barışın ve huzurun inşasında, ülkenin kalkınmasında, kültür ve medeniyet mirasının oluşturulup gelecek nesillere aktarılmasında önemli sorumluluklar üstlenmektedir.

          Bizim görevimiz; hayatını eğitim vermeye adayan, yurdun dört bir yanında topluma değer katan ve geleceği yetiştiren kutsal bir görevdir. Dünya ölçeğinde olduğu gibi ülkemizde de son yıllarda eğitime yapılan yatırımlarda oldukça olumlu gelişmeler görülmekle birlikte iyi sonuçlar da alınmaktadır.

Bizler ise hiçbir başarıyı kendimiz ve hizmet ettiğimiz ülkemiz için yeterli görmeyerek, hep daha iyisine ulaşmak için çalışmaya, hiçbir bireyi toplumun dışında bırakmamaya gayretle devam etmekteyiz. Öğretmenliği diğer mesleklerden ayıran en önemli fark da budur. Bizim işimiz insan; görevimiz ömür boyudur. Bu sorumluluğun bilincinde; sağlam nesiller yetiştirmek için şevkle geleceğe ışık tutmaya devam etmekteyiz.

         Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Başöğretmenlik ünvanının verildiği bugün vesileyle bütün öğretmenlerimizin "24 Kasım Öğretmenler Günü"nü kutluyor,  ebediyete irtihal eden aziz öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken emekli olan meslektaşlarıma, görevine yeni başlayan genç öğretmenlere ve tüm eğitim ailesine sonsuz mutluluklar ve başarılar diliyor, saygılar sunuyorum.

 

Yaşar TÜRK
İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.