ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yaşar Türk'ün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Yaşar Türk'ün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı...

          Mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmanın en önemli şartı bütün bireylerin ortak bir amaç etrafında, birbirini anlayarak, destek vererek ve zorlukları birlikte göğüsleyerek ileriye bakabilmelerini sağlamaktır.

          Engellilik yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren insani bir konudur.

         Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden, mevcut imkân ve fırsatlardan tam ve eşit şekilde yararlanmaları, topluma ve üretime etkin bir şekilde katılmaları, iş imkânlarından faydalanmaları, kimseye muhtaç olmadan hayatlarını idame ettirmeleri, değişen dünya şartlarına göre hayatlarını en iyi ortamlarda sürdürmeleri için alınan tedbirleri her geçen gün daha da artırmaktadır.

          Eğitimle her engelin aşılacağı inancıyla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli kardeşlerimizin sorunları hususunda yeni farkındalıklara vesile olmasını temenni ediyor, kendilerine huzur, mutluluk ve esenlik dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                             Yaşar TÜRK
                                                                                                  Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.