ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (M.T.O.Y.K.) İkinci Toplantısı, Şube Müdürü Yaşar Gezgin Başkanlığında yapıldı.

Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (M.T.O.Y.K.) İkinci Toplantısı, Şube Müdürü Yaşar Gezgin Başkanlığında yapıldı.

Çankaya Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu 2. Dönem Toplantısı, 26.06.2018 tarihinde, Bahçelievler 100. Yıl M.T.A.L. toplantı salonunda, ve teknik meslekî Anadolu liselerinin müdürleri, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Meslekî eğitimden sorumlu Şube Müdürü Yaşar Gezgin’in başkanlığındaki toplantıya, Çankaya Belediye Başkanlığını temsilen Haydar Sülünoğlu, İş-Kur’u temsilen Avni Zengin, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği’ni temsilen Ahmet Rıfat Yetkin, ARED Açık Hava Reklamcılar Derneği Eğitim Sorumlusu Şahin Acar, Ankara Ticaret Odası’nı temsilen Abidin Memili, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nü temsilen Ömer Salgın, ANPADER Başkanı Ramazan CEYLAN, meslekî ve teknik Anadolu liseleri müdürleri, ilçe MTY komisyonu ve meslekî eğitim şube şefi katıldı.

Şube Müdürü Yaşar Gezgin konuşmasında,  kurulun amaçlarını kısaca açıklayıp birinci toplantıda alınan kararları kurul üyelerine hatırlattı. Bu toplantının gündem maddelerinin de yıl boyunca yapılan bu çalışmalar doğrultusunda hazırlandığını belirtti.

 

Meslekî ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir meslekî eğitim gerçekleştirmek için her ilçede, meslekî ve teknik ortaöğretim okul müdürlerinin, sektör ve meslek kuruluşu temsilcilerinin, belediye, ilgili diğer kamu ve özel kurum kuruluş temsilcilerinin üye olarak yer alacağı “Meslekî ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu” (MTOYK) oluşturulduğunu söyledi.

 

MTY komisyon üyeleri tarafından birinci toplantıda alınan kararlar doğrultusunda meslekî ve teknik eğitim öğrencilerinin gelişimine yönelik yapılan yarışmalar, başarılı olan ve yarışmalarda derece alan öğrencilerin ödüllendirilmesi, okullarımızda gerçekleştirilen kariyer günleri, sektörde çalışan ustaların, meslek lisesindeki öğrencilerimizle bir araya geldiği çalışmalar, yapılan protokoller, Meslekî ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Fuarı’nda sektörden alınan destekler, işletmelerde beceri eğitimi ve staj konusunda yürütülen okul sektör işbirliği, atölye, laboratuvar ve yeterli donanımı olmayan alanların eğitimlerine ilişkin sektörün verdiği destekler, meslek liselerindeki öğretmenlerin ihtiyaç duydukları alanlarda sektör verdiği eğitim çalışmalarını içeren bir sunum yapıldı.

 

Toplantıda, bundan sonra yapılacak çalışmaların daha verimli olması ve alınan kararların sonuca ulaştırılması adına ilk önce her ilçeden temsilcilerin katılımı ile il koordinatörlüğünde planlanması, orada alınacak kararlar doğrultusunda çalışmaların ilçe kurulları tarafından yürütülmesinin daha sağlıklı olacağı görüşüne varıldı.

 

Şube Müdürü Yaşar Gezgin, katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı tamamladı.

 27-06-201827-06-201827-06-201827-06-201827-06-201827-06-201827-06-2018

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.