ANKARA ÇANKAYA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslekî ve Teknik Eğitim Süreçleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Meslekî ve teknik liselerde yetişen nesiller, ülke kalkınmasında önemli hizmetlere imza atacaktır.
Meslekî ve Teknik Eğitim Süreçleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz başkanlığında, “Meslekî ve Teknik Eğitim Süreçleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda 16 Kasım 2015 Pazartesi günü gerçekleştirilen toplantıya, Şube Müdürü Sibel Akbıyık ile Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürleri katıldı.

 

Toplantı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz’ın, açış ve selâmlama konuşmalarıyla başladı. Toplantının amacına ilişkin bilgilendirme yaparak,  bu tür toplantıların, meslekî eğitimdeki sorunları dile getirmek ve çözümler bulabilmek adına önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, Meslekî ve teknik liselerde kuramsal ve uygulamalı çalışmaların geliştirilmesinin önemini ifade ederek “Bu liselerde yetişen kuşakların ülke kalkınmasında önemli hizmetlere imza atacağına inanıyorum.” dedi.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, “Evlatlarımızın yetiştirilmesinde, millî ve manevî değerlerimizin önemi büyüktür. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi bu değerlere uygun yetiştirmek, anne, baba, eğitimci ve toplum olarak hepimizin öncelikli görevidir. Çankaya İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin mukaddes değerlerle iç içe yetişmelerine yönelik projeler geliştiriyoruz. Bu doğrultuda, öğrencilerimizin tamamını,  Şehitler diyarı, destan yazan şehrimiz Çanakkale’ye götürmek istiyoruz” dedi. 

 

Okul müdürlerinin görüş, öneri ve sorunlarının dinlenmesinin ardından değerlendirme yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yılmaz, meslekî eğitimde başarıyı artırmak adına okullarda yürütülen çalışmalar, uygulanan projeler, okul ve kurumlar arası işbirliğinin sağlanması konusundaki görüşlerini paylaştı.

 

Meslekî ve Teknik Eğitim Süreçleri Değerlendirme Toplantısı, karşılıklı iyi dilek ve temennilerle  sona erdi.

 

Harbiye Mah. Nakış Sokak No41 Çankaya / Ankara - 0 312 418 68 75 / 425 41 76 / 418 24 29 / 418 84 58 / 419 67 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.